Güvenliğiniz

Yaptığımız her şeyde güvenliğiniz ilk sırada gelir.

Verileriniz güvenli değilse gizli değildir. Bu nedenle, Arama, Haritalar ve YouTube gibi Google hizmetlerinin dünyanın en gelişmiş güvenlik altyapılarından biri tarafından korunmasını sağlarız.

Şifreleme, aktarım sırasında verilerinizin gizliliğini korur

Şifreleme, hizmetlerimize daha yüksek bir güvenlik ve gizlilik düzeyi sağlar. E-posta gönderme, video paylaşma, bir web sitesini ziyaret etme veya fotoğraflarınızı depolama gibi işlemler yaptığınızda, oluşturduğunuz veriler cihazınız, Google hizmetleri ve veri merkezlerimiz arasında hareket eder. Bu verileri, aralarında HTTPS ve Taşıma Katmanı Güvenliği gibi önde gelen şifreleme teknolojilerinin de bulunduğu birden fazla güvenlik katmanıyla koruruz.

Bulut altyapımız verilerinizi 7/24 korur

Özel olarak tasarlanmış veri merkezlerinden verileri kıtalar arasında aktaran deniz altındaki fiber kablolara kadar, Google dünyanın en güvenli ve güvenilir bulut altyapılarından birini işletir. Ayrıca, bu altyapı, verilerinizin korunması ve ihtiyaç duyduğunuzda kullanımınıza sunulması için sürekli olarak izlenmektedir. Aslında, verileri birden çok veri merkezine dağıtırız. Böylece, bir yangın veya doğal afet durumunda, veriler kesintiye uğramadan otomatik bir şekilde, dengeli ve güvenli konumlara aktarılabilir.

Tehdit algılaması, hizmetlerimizi korumamıza yardımcı olur

Hizmetlerimizi ve temel altyapımızı sürekli takip ederek bunları, aralarında spam, kötü amaçlı yazılım, virüsler ve diğer kötü amaçlı kod biçimlerinin bulunduğu tehditlerden koruruz.

Resmi kurumların verilerinize doğrudan erişmesine izin vermeyiz

Hiçbir zaman verilerinize veya verilerinizin depolandığı sunucularımıza "arka kapı" erişimi sağlamayız, nokta. Diğer bir deyişle, ister ABD'de ister dünyanın başka bir yerinde olsun hiçbir devlet kurumunun kullanıcılarımızın bilgilerine doğrudan erişimi yoktur. Bazen kolluk kuvvetlerinden kullanıcı verilerine ilişkin talepler alırız. Hukuk ekibimiz bu talepleri inceler ve ayrıntıların belirtilmediği genel bir talep olursa veya doğru süreç izlenmemişse talep geri gönderilir. Şeffaflık Raporumuzda, bu veri talepleri konusunda açık olmak için yoğun çaba sarfettik.

Eyfel Kulesi fotoğrafının devamında şifreleme görünüyor

Gmail şifrelemesi e-postaların gizli kalmasını sağlar

İlk günden bu yana, Gmail şifrelenmiş bağlantıları desteklemiştir. Şifrelenmiş bağlantılar, kötü niyetli kişilerin gönderdiğiniz içeriği okumalarını zorlaştırır. Gmail, örneğin şifrelenmiş bağlantı üzerinden gönderilmeyen bir e-posta aldığınızda, sizi olası risklere karşı da uyarır.

Gmail E-posta zarfı, güvenlik tarayıcısından geçerken alarm ötüyor

Gmail spam koruması, şüpheli e-postaları filtreler

Birçok kötü amaçlı yazılım ve kimlik avı saldırısı bir e-posta ile başlar. Gmail güvenliği sizi spam, kimlik avı ve kötü amaçlı yazılımlara karşı, diğer tüm e-posta hizmetlerinden daha iyi korur. Gmail, kullanıcıların spam olarak işaretlediği e-postaların özelliklerini tanımlamak için milyarlarca iletiden alınan kalıpları analiz eder, ardından bu işaretçileri şüpheli veya tehlikeli e-postaları daha size ulaşmadan engellemek amacıyla kullanır. Aldığınız şüpheli e-postalar için "Spam Bildir"i seçerek yardımcı olabilirsiniz.

Makine öğrenimi ve yapay zeka, Gmail'in spam filtresinin her zamankinden daha doğru hale gelmesine yardımcı olur. Artık gönderilen spam iletilerin %99,9'u gelen kutunuza ulaşmamaktadır.

Güvenlik güncellemesi devam eden Chrome Tarayıcısı

Chrome, tarayıcı güvenliğinizi otomatik olarak günceller

Güvenlik teknolojileri sürekli olarak değişmektedir; dolayısıyla, güvende olmak güncel kalmak anlamına gelir. Bu nedenle Chrome, kullandığınız tarayıcının sürümünü düzenli bir şekilde kontrol ederek kötü amaçlı yazılımlara ve yanıltıcı sitelere karşı koruma, son güvenlik düzeltmeleri ve diğer özelliklerle güncellendiğinden emin olur. Chrome, otomatik olarak güncellendiğinden her zaman en son Chrome güvenlik teknolojisinin korumasında olursunuz.

Zararlı uygulama cihaza sızıyor

Google Play, zararlı olabilecek uygulamaları telefonunuzdan uzak tutar

Cihazınızın en büyük güvenlik açıklarından biri, cihazınıza yüklediğiniz uygulamalar olabilir. Algılama sistemimiz, zararlı olabilecek uygulamaları Play Store'a ulaşmadan işaretler. Bir uygulamanın güvenli olup olmadığından emin olamazsak Android Güvenlik Ekibi'nin üyeleri uygulamayı manuel olarak inceler. Algılama sistemimizi hassaslaştırdıkça, Google Play'deki mevcut uygulamaları yeniden değerlendirir ve zararlı olabilecek olanları, cihazınıza ulaşmamaları için kaldırırız.

Google, kötü amaçlı ve yanıltıcı reklamları engeller

Çevrimiçi deneyiminiz kötü amaçlı yazılım taşıyan, görmeye çalıştığınız içeriğin üstünü örten, sahte ürünler tanıtan veya reklamcılık politikalarımızı ihlal eden reklamlarla mahvolabilir. Bu sorunu çok ciddiye alırız. Her yıl kullanıcılardan oluşan incelemeciler ve gelişmiş yazılımlar sayesinde yaklaşık bir milyar kötü amaçlı reklam engellenmektedir. Ayrıca, rahatsız edici reklamları bildirmeniz ve gördüğünüz reklam türlerini kontrol etmeniz için gerekli araçları da kullanıcılara sağlıyoruz. Bunlara ek olarak, İnternet'i herkes için daha güvenli hale getirmeye yardımcı olacak analizlerimizi ve en iyi uygulamalarımızı da etkin bir şekilde yayınlarız.

Google Güvenlik Kalkanı ve kontrol listesi

Güvenlik Kontrolü ile hesabınızın güvenliğini sağlama

Google Hesabınızı korumak için ilk olarak Güvenlik Kontrolü yapabilirsiniz. Bunu, kurtarma bilgilerinizin güncel olduğunu, hesabınıza bağlı web siteleri, uygulamalar ve cihazların halen kullandığınız ve güvendiğiniz kaynaklar olduğunu doğrulamanıza yardımcı olmak üzere oluşturduk. Şüpheli herhangi bir şey görürseniz ayarlarınızı veya şifrenizi hemen değiştirebilirsiniz. Güvenlik Kontrolü yalnızca birkaç dakika sürer ve istediğiniz sıklıkta gerçekleştirilebilir.

Güvenlik Kontrolü yap
Gmail şüpheli etkinlik uyarısı alıyor

Şüpheli etkinlikler hakkında uyarılar alma

Hesabınızı kötü niyetli kişilerden korumak için normal olmayan etkinlikleri takip eder ve şüpheli bir şeyler görürsek size bildiririz. Örneğin, bilinmeyen bir cihaz hesabınızda oturum açmaya çalışırsa veya hesap kurtarma bilgileriniz değiştirilirse bu etkinliğin size ait olduğunu onaylamak için hemen sizinle iletişime geçeriz. Bildirimler size e-posta yoluyla gönderilir, ancak telefonunuzda kısa mesaj almak için de kaydolabilirsiniz.

Aynı doğrulama koduyla cihazda ve tarayıcıda oturum açma

Saldırıları engellemek için oturum açma bilgilerinizi güçlendirme

Güçlü bir şifre bilgisayar korsanlarını engeller ve hesabınızın koruma altında olmasını sağlar. İyi bir şifre oluşturmak için şifrenin benzersiz olduğundan, harf, sayı ve simge karakterlerini karışık olarak içerdiğinden ve bu şifreyi yalnızca Google'da kullandığınızdan emin olun.

Ayrıca, 2 Adımlı Doğrulama sunarak hesabınızın daha da güvenli olmasına yardımcı oluruz. 2 Adımlı Doğrulama ile hesabınızda oturum açmak için şifrenizden fazlası gerekir. Bu, telefonunuza gönderilen altı basamaklı bir kod olabileceği gibi, kimlik avına karşı daha fazla koruma sağlamak için bilgisayarınızın USB bağlantı noktasına takabileceğiniz bir Güvenlik Anahtarı da olabilir.

Tarayıcı Chrome'da korunan şifreleri gösteriyor

Bu şifre güvenlik araçlarıyla kendinizi koruma

Chrome'un yerleşik şifre yöneticisinin farklı web sitelerine ilişkin şifrelerinizi hatırlamasına izin vermeniz her bir sitede güçlü, benzersiz şifreler kullanmanızı da kolaylaştırır. İsterseniz Google dışındaki bir siteye Google şifrenizi girdiğinizde sizi uyararak kimlik avı saldırılarını önlemenize yardımcı olan Şifre Uyarısı adlı Chrome uzantısını da ekleyebilirsiniz.

Tarayıcıdaki Google Haritalar, uzaktan kilitlenen kayıp telefonu buluyor

Telefonunuzu kaybettiğinizde hesabınızı koruma

Telefonunuz kaybolur veya çalınırsa verilerinizi birkaç hızlı adımla korumak için Hesabım'ı ziyaret edin. Cihazınız ister Android ister iOS olsun, cihazı bulup kilitleyebilir, şifrenizi değiştirebilir, ana ekranınıza özel bir ileti ekleyebilir, hatta telefonunuzdaki tüm verileri silebilirsiniz.