Verileriniz

Hangi bilgileri topladığımızı ve kullandığımızı anlamanızı istiyoruz.

Google hizmetlerini kullandığınızda bize güvenerek verilerinizi sağlarsınız. Size daha iyi hizmet sunabilmek için hangi bilgileri topladığımız ve bunları nasıl kullandığımız konusunda açık olmak bizim sorumluluğumuzdur.

Topladığımız üç ana bilgi türü burada açıklanmıştır:

Yaptıklarınız

Hizmetlerimizi kullandığınızda (örneğin, Google'da bir arama yaptığınızda, Google Haritalar'da yol tarifi aldığınızda veya YouTube'da video izlediğinizde) size daha iyi hizmet sunabilmek için bilgiler toplarız. Bu bilgiler şunları içerebilir:

 • Aradıklarınız
 • Ziyaret ettiğiniz web siteleri
 • İzlediğiniz videolar
 • Tıkladığınız veya dokunduğunuz reklamlar
 • Konumunuz
 • Cihaz bilgileri
 • IP adresi ve çerez verileri

Oluşturduklarınız

Google Hesabınızla oturum açtıysanız hizmetlerimizi kullanarak oluşturduğunuz şeyleri saklarız ve koruruz. Bu bilgiler şunları içerebilir:

 • Gmail'de gönderdiğiniz ve aldığınız e-postalar
 • Eklediğiniz kişiler
 • Takvim etkinlikleri
 • Yüklediğiniz fotoğraflar ve videolar
 • Drive'daki Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar

Sizi "siz" yapan şeyler

Bir Google Hesabı'na kaydolduğunuzda, bize verdiğiniz temel bilgileri saklarız. Bunlar size ait şu bilgileri içerebilir:

 • Ad
 • E-posta adresi ve şifre
 • Doğum günü
 • Cinsiyet
 • Telefon numarası
 • Ülke
Akıllı telefonda Google Haritalar

Google Haritalar, yerleri nasıl daha hızlı bulmanızı sağlar?

Google Haritalar uygulamasını kullandığınızda, telefonunuz bulunduğunuz yerle ilgili anonim veri bitlerini Google'a gönderir. Bu, trafik düzenlerinin tanınması için çevrenizdeki kişilerden alınan verilerle birleştirilir. Örneğin, Haritalar çok sayıda aracın aynı cadde üzerinde yavaş ilerlediğini algılayabilir ve yoğun trafik olduğunu size bildirebilir. Dolayısıyla, Haritalar sizi bir kaza konusunda uyarıp daha hızlı bir rotaya yönlendirdiğinde, kestirme yol için verilerini aldığımız sürücü arkadaşlarınıza teşekkür edebilirsiniz.

Otomatik tamamlama özellikli Google Arama çubuğu

Google, aramalarınızı nasıl otomatik tamamlar?

Bir şeyi yazarken yazım hatası yaptığınızda Google'ın bir şekilde ne demek istediğinizi bileceğini bilirsiniz. Yazım düzeltme modelimiz, aynı hatayı daha önce yapan kişilerin verilerini kullanır ve yazımınızı sizin için düzeltir. Bu şekilde, "Barsalona" yazdığınızda muhtemelen "Barselona" demek istediğinizi anlarız.

Arama geçmişiniz, Google'ın aramalarınızı otomatik olarak tamamlamasına da yardımcı olabilir. Daha önce "Barselona uçuşları" araması yaptıysanız siz yazmayı bitirmeden arama kutusunda bunu önerebiliriz. Bir futbol kulübü taraftarıysanız ve sık sık “Barselona skorları”nı arıyorsanız bunu size hemen önerebiliriz.

Otomatik doldurma ile tamamlanmış bir formun bulunduğu Chrome sekmesi

Chrome, formları sizin için nasıl tamamlar?

Satın alma sırasında veya web'de bir hesaba kaydolurken, kişisel bilgilerinizi formlara doldurmak için çok zaman harcarsınız. Chrome'u kullandığınızda, adınız, adresiniz, telefon numaranız, e-posta adresiniz ve ödeme bilgilerinizi gibi şeyleri kaydederek bu formları sizin için otomatik tamamlayabiliriz. Her zaman için belirli otomatik doldurma alanlarını düzenleyebilir veya bu ayarı tamamen devre dışı bırakabilirsiniz.

Profil fotoğrafı ve gizli sonuçlar düğmesi bulunan Google Arama çubuğu

Google Arama kendi bilgilerinizi bulmanıza nasıl yardımcı olur?

Google Arama; Gmail, Google Fotoğraflar, Takvim ve diğer hizmetlerdeki yararlı bilgileri getirip gizli arama sonuçlarınızda gösterebilir. Böylece, kendiniz araştırma yapmak zorunda kalmazsınız. "Dişçi randevum", "plajdaki fotoğraflarımı göster" veya "otel rezervasyonum nerede?" gibi şeyleri aramanız yeterlidir. Oturumunuz açık olduğu sürece, bu bilgileri diğer Google hizmetlerinden alıp sadece tek bir adımda size sağlarız.

Kullanıcı ve Google Asistan arasında konuşma balonları

Google Asistan işlerinizi halletmenize nasıl yardımcı olur?

İster evde ister hareket halinde olun Asistanınız her zaman yardıma hazırdır. Asistanınıza bir soru sorduğunuzda veya bir şey yapmasını söylediğinizde Asistan, ihtiyacınızı karşılamak için diğer Google hizmetlerinden aldığı verileri kullanır. Örneğin "Yakınlarda hangi kafeler var?" veya "Yarın şemsiye kullanmam gerekecek mi?" diye sorduğunuzda, Asistanınız size en alakalı yanıtı vermek için Haritalar ve Arama'dan aldığı bilgilerle birlikte konumunuz, ilgi alanlarınız ve tercihlerinizi kullanır. Etkinliğim aracını ziyaret ederek Asistanınız ile etkileşimleriniz sırasında toplanan verileri görüntüleyebilir veya silebilirsiniz.

Google deneyiminizin kontrolünü elinize alın

Gizliliğinizi yönetmek için istediğiniz zaman kullanabileceğiniz bazı araçları burada görebilirsiniz.

Hesabım'ın görüntülendiği tarayıcı

Gizlilik ayarlarınızı Hesabım'dan kontrol etme

Bir Google Hesabınız olsa da olmasa da, size daha iyi Google hizmetleri sunabilmemiz için hangi veri türlerinin kullanılacağına siz karar verirsiniz. Hesabım, kişisel bilgilerinizi yönetmenize ve gizliliğinizi korumanıza yardımcı olan araçlara hızlı bir şekilde erişebilmenizi sağlar.

Bir Chrome penceresindeki geçmiş aramalar

Hesabınızdaki verileri Etkinliğim'den görme

Etkinliğim, hizmetlerimizi kullanarak aradığınız, görüntülediğiniz ve izlediğiniz her şeyi bulabileceğiniz merkezi yerdir. Geçmiş çevrimiçi etkinliğinizi hatırlamayı kolaylaştırmak için konuya, tarihe ve ürüne göre arama yapabileceğiniz araçlar sağlarız. Belirli etkinlikleri, hatta hesabınızla ilişkilendirilmesini istemediğiniz konuların tamamını kalıcı olarak silebilirsiniz.

Chrome Gizli Mod Simgesi

Web'e gizli modda gizli bir şekilde göz atma

Web geçmişiniz daha yararlı arama sonuçları almanıza yardımcı olabilse de bazı durumlarda web'e gizli olarak göz atmak isteyebilirsiniz. Örneğin, bilgisayarınızı sevgilinizle paylaşıyorsanız, almayı düşündüğünüz sürpriz doğum günü hediyesinin tarama geçmişinizdeki aramalar yüzünden mahvolmasını istemezsiniz. Bunun gibi zamanlarda, Google Chrome'un tarama geçmişinizi kaydetmesini önlemek için bilgisayarınızda veya mobil cihazınızda bir gizli pencere açın.