Kontrolü Elinize Alma

Gizliliğinizi yönetmek için gereken kontrollere sahipsiniz.

Hizmetlerimizi mümkün olduğunca yararlı hale getirmek için verileri kullanırız, ancak toplayacağımız ve kullanacağımız veri türlerine siz karar verirsiniz. Gizliliğinizi ve güvenliğinizi yönetmenize yardımcı olacak kullanımı kolay araçlara hızlı bir şekilde erişebilmeniz için Hesabım'ı oluşturduk. Aşağıdaki ayarları inceleyerek verilerinizin, Google hizmetlerinden nasıl en iyi şeklide yararlanmanızı sağlayabileceğine karar verebilirsiniz.

Hesabım'a git

Gizlilik Kontrolü ile gizlilik ayarlarınızı yönetme

Yalnızca birkaç dakika içinde Google'ın topladığı veri türlerini yönetebilir, arkadaşlarınız veya herkes ile paylaştığınız kişisel bilgileri güncelleyebilir ve Google'ın size göstermesini istediğiniz reklam türlerini ayarlayabilirsiniz. Bu ayarları istediğiniz sıklıkta değiştirebilirsiniz.

Gizlilik Kontrolü'nü yap

Güvenlik Kontrolü ile hesabınızın güvenliğini sağlama

Google Hesabınızı korumak için ilk olarak Güvenlik Kontrolü yapabilirsiniz. Bunu, kurtarma bilgilerinizin güncel olduğunu, hesabınıza bağlı web siteleri, uygulamalar ve cihazların halen kullandığınız ve güvendiğiniz kaynaklar olduğunu doğrulamanıza yardımcı olmak üzere oluşturduk. Şüpheli herhangi bir şey görürseniz ayarlarınızı veya şifrenizi hemen değiştirebilirsiniz. Güvenlik Kontrolü yalnızca birkaç dakika sürer ve istediğiniz sıklıkta gerçekleştirilebilir.

Güvenlik Kontrolü yap

Hangi verilerin hesabınızla ilişkilendirileceğine karar verme

Hesabınızla birlikte kaydettiğimiz veriler, işe gidip gelme konusunda Haritalar'da daha iyi seçenekler bulmaktan Arama'da daha hızlı sonuçlar elde etmeye kadar Google hizmetlerini sizin için daha yararlı hale getirebilir. Etkinlik Kontrolleri'ni kullanarak, nelerin hesabınızla ilişkilendirileceğine karar verebilir, aramalarınız ve tarama etkinliğiniz, gittiğiniz yerler, cihazlarınızdaki bilgiler gibi belirli veri türlerinin toplanmasını duraklatabilirsiniz.

Etkinlik Kontrolleri'ne git

Reklamları tercihlerinize göre kontrol etme

Reklam Ayarlarınızdan, ilgilendiğiniz konulara göre reklamları kontrol edebilirsiniz. Örneğin, Google'a pop müzikten hoşlandığınızı bildirmek için Reklam Kişiselleştirme ayarlarını kullanırsanız YouTube'da oturum açtığınızda yakında çıkacak albümlere ve yakın çevrenizdeki şovlara ilişkin reklamlar görebilirsiniz.

Oturumunuz açıkken Reklam Kişiselleştirme'yi kapatırsanız Google hizmetlerinde ve bizimle iş ortaklığı yapan web siteleri ile uygulamalarda ilgi alanlarınızla ilişkili reklamlar göstermeyi durdururuz. Oturumu kapattıysanız Reklam Kişiselleştirme özelliğinin kapatılması yalnızca reklamların gösterildiği Google hizmetlerini etkiler.

Reklam Ayarları'na git

Hesabınızdaki verileri Etkinliğim'den görme

Etkinliğim, hizmetlerimizi kullanarak aradığınız, görüntülediğiniz ve izlediğiniz içerikleri bulabileceğiniz merkezi yerdir. Geçmiş çevrimiçi etkinliğinizi hatırlamayı kolaylaştırmak için konuya, tarihe ve ürüne göre arama yapabileceğiniz araçlar sağlarız. Belirli etkinlikleri, hatta hesabınızla ilişkilendirilmesini istemediğiniz konuların tamamını kalıcı olarak silebilirsiniz.

Etkinliğim'e git

Temel hesap bilgilerinizi inceleme

Google hizmetlerinde paylaştığınız adınız, e-posta adresiniz ve telefon numaranız gibi kişisel bilgileri kontrol edin.

Kişisel Bilgilerinizi İnceleyin

Verilerinizi İndirme işleviyle içeriğinizi istediğiniz yere götürebilirsiniz

Yüklediğiniz fotoğraflar. E-postalarınız. Kişileriniz. Hatta yer işaretleriniz. Google Hesabınızda depolanmış içeriklerin kontrolü sizdedir. Bu yüzden Verilerinizi İndirme işlevini oluşturduk. Böylece, verilerinizi kopyalayabilir, yedekleyebilir veya başka bir hizmete dahi taşıyabilirsiniz.

Verilerinizi indirme işlevine git