Twoje dane

Dzielimy się z Tobą informacjami o tym, jakie dane zbieramy i jak ich używamy

Gdy korzystasz z usług Google, powierzasz nam swoje dane. Mamy obowiązek jasno informować, jakie dane zbieramy i jak ich używamy, by nasze usługi były dla Ciebie jeszcze bardziej przydatne.

Trzy główne typy danych, które gromadzimy:

Twoja aktywność

Gdy korzystasz z naszych usług – na przykład wyszukujesz w Google, wyznaczasz trasę dojazdu w Mapach Google czy oglądasz film w YouTube – gromadzimy dane, które umożliwiają działanie tych usług. Są to na przykład:

 • wyszukiwane treści
 • otwierane strony internetowe
 • oglądane filmy
 • klikane reklamy
 • Twoja lokalizacja
 • informacje o urządzeniu
 • adres IP i dane z plików cookie

Twoje treści

Gdy zalogujesz się na konto Google, zapisujemy i chronimy wszystko to, co tworzysz w naszych usługach. Są to na przykład:

 • e-maile wysyłane i odbierane w Gmailu
 • dodane kontakty
 • wydarzenia w kalendarzu
 • przesłane zdjęcia i filmy
 • dokumenty, arkusze i prezentacje na Dysku

Twoje dane osobowe

Po utworzeniu konta Google przechowujemy podane przez Ciebie podstawowe informacje. Są to na przykład:

 • imię i nazwisko
 • adres e-mail i hasło
 • datę urodzenia
 • płeć
 • numer telefonu
 • kraj
Mapy Google na smartfonie

Jak Mapy Google szybciej znajdują miejsca

Gdy korzystasz z aplikacji Mapy Google, Twój telefon wysyła do Google anonimowe dane o lokalizacji. Łączymy je z danymi od osób w Twoim pobliżu, by ustalić natężenie ruchu na drogach. Na przykład Mapy mogą wykrywać, że wiele pojazdów powoli porusza się tą samą ulicą, i informować o korku. Gdy następnym razem Mapy powiadomią Cię o wypadku i wskażą szybszą trasę, możesz podziękować innym kierowcom, którzy dostarczyli informacje o korku.

Pasek wyszukiwarki Google z autouzupełnianiem

Jak Google autouzupełnia wyszukiwania

Pewnie zdarzyło Ci się kiedyś, że wpisane zapytanie zawierało literówkę, a mimo to wyszukiwarka Google wiedziała, czego szukasz. Nasz model korekty pisowni poprawia wyszukiwane hasło na podstawie danych pochodzących od użytkowników, którzy wcześniej popełnili taką samą pomyłkę. Dzięki temu wiemy, że gdy wpiszesz „Barselona”, prawdopodobnie masz na myśli hasło „Barcelona”.

Historia wyszukiwania pomaga też Google autouzupełniać zapytania. Gdy wśród wyszukiwanych przez Ciebie wcześniej haseł jest na przykład „Barcelona loty”, możemy podpowiedzieć je w polu wyszukiwania, zanim jeszcze skończysz pisać. Jeśli jesteś fanem drużyny piłkarskiej i w wyszukiwarce często wpisujesz hasło „Barcelona wyniki”, możemy od razu je zaproponować.

Karta w Chrome z automatycznie uzupełnionym formularzem

Jak Chrome wypełnia za Ciebie formularze

Za każdym razem, gdy coś kupujesz lub zakładasz konto online, musisz poświęcić czas, by podać swoje dane osobowe w formularzu. W Chrome możesz zapisywać takie dane jak swoje imię i nazwisko, adres, numer telefonu, adres e-mail oraz informacje o płatności, by przeglądarka automatycznie uzupełniała formularze. Zawsze możesz zmienić konkretne autouzupełnione pole lub całkowicie wyłączyć to ustawienie.

Pasek wyszukiwarki Google ze zdjęciem profilowym i przyciskiem wyników prywatnych

Jak wyszukiwarka Google ułatwia znajdowanie Twoich informacji

Wyszukiwarka Google może pobierać przydatne informacje z Gmaila, Zdjęć Google, Kalendarza i innych usług, a następnie wyświetlać je w Twoich prywatnych wynikach wyszukiwania, dzięki czemu nie musisz znajdować ich ręcznie. Wystarczy, że wyszukasz na przykład hasło „moja wizyta u dentysty”, „pokaż mi moje zdjęcia z plaży” czy „w jakim hotelu mam rezerwację”. Jeśli tylko wcześniej się zalogujesz, pobierzemy te informacje z innych usług Google i od razu wyświetlimy.

Dymki rozmowy między użytkownikiem a Asystentem Google

Jak Asystent Google może Ci pomagać w codziennych sprawach

Asystent Google jest zawsze gotowy do pomocy – niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy w drodze do pracy. Gdy zadasz mu pytanie lub wydasz polecenie, skorzysta z danych pochodzących z innych usług Google, by spełnić Twoją prośbę. Jeśli zapytasz na przykład „Czy w pobliżu są jakieś kawiarnie?” albo „Czy jutro przyda mi się parasol?”, Asystent wykorzysta dane z Map i wyszukiwarki, a także informacje o Twojej lokalizacji, zainteresowaniach i preferencjach, by jak najtrafniej odpowiedzieć na Twoje pytanie. W każdej chwili możesz wejść na stronę Moja aktywność, by przejrzeć lub usunąć informacje zebrane podczas korzystania z Asystenta.

Przejmij kontrolę nad działaniem usług Google

Poniżej znajdziesz kilka narzędzi, których możesz zawsze używać, by zarządzać ochroną swojej prywatności.

Przeglądarka z wyświetloną stroną Moje konto

Kontroluj swoje ustawienia prywatności na stronie Moje konto

Nawet jeśli nie masz konta Google, Ty decydujesz, jakie rodzaje danych chcesz wykorzystać, by dostosować usługi Google do swoich potrzeb. Strona Moje konto daje wygodny dostęp do narzędzi, które ułatwiają zarządzanie danymi osobowymi i chronią Twoją prywatność.

Wcześniejsze wyszukiwania w oknie Chrome

Na stronie Moja aktywność sprawdzaj dane, jakie masz zapisane na koncie

Strona Moja aktywność to miejsce, w którym znajdziesz wszystkie wyszukiwane, wyświetlane i oglądane przez siebie treści w naszych usługach. Aby ułatwić znajdowanie informacji o Twojej wcześniejszej aktywności online, udostępniamy narzędzia do wyszukiwania według tematu, daty i usługi. Możesz trwale usunąć wpisy o konkretnych aktywnościach, a nawet całe tematy, których nie chcesz mieć powiązanych z kontem.

Ikona trybu incognito w Chrome

Przeglądaj internet z zachowaniem prywatności w trybie incognito

Historia online może zwiększać przydatność wyników wyszukiwania, ale czasami zdarza się, że chcesz przeglądać internet z zachowaniem prywatności. Jeśli na przykład dzielisz komputer z bliską osobą, nie chcesz, by w historii przeglądania były informacje o urodzinowym prezencie, którego dla niej szukasz. W takich sytuacjach otwórz na komputerze lub urządzeniu mobilnym okno incognito, by przeglądarka Google Chrome nie zapisywała historii przeglądania.