Jūsu drošība

Jūsu drošība vienmēr ir pirmajā vietā.

Ja jūsu dati nav aizsargāti, tie nav privāti. Tādēļ mēs gādājam, lai Google pakalpojumus, piemēram, Meklēšanu, Maps un YouTube, aizsargātu pasaulē vismodernākā drošības infrastruktūra.

Šifrēšana pārsūtīšanas laikā palīdz saglabāt datu konfidencialitāti

Šifrēšana mūsu pakalpojumiem sniedz augstāku drošības un konfidencialitātes līmeni. Kad sūtāt e-pasta ziņojumus, kopīgojat videoklipus, apmeklējat vietnes vai glabājat fotoattēlus, jūsu izveidotie dati tiek pārsūtīti starp jūsu ierīci, Google pakalpojumiem un mūsu datu centriem. Šo datu aizsardzībai tiek izmantoti vairāki drošības slāņi, tostarp tādas vadošas šifrēšanas tehnoloģijas kā HTTPS un transporta slāņa drošība.

Mūsu mākoņa infrastruktūra nepārtraukti aizsargā jūsu datus

Google uztur vienu no pasaulē drošākajām un uzticamākajām mākoņa infrastruktūrām, kurā ietilpst gan īpaši izstrādāti datu centri, gan zemūdens optiskie kabeļi, kuros dati tiek pārsūtīti no viena kontinenta uz citu. Tā tiek nepārtraukti pārraudzīta, lai pasargātu jūsu datus un ļautu tiem piekļūt, kad tas nepieciešams. Mēs izvietojam datus vairākos datu centros, lai ugunsgrēka vai citas nelaimes gadījumā tos varētu automātiski un bez problēmām pārsūtīt uz stabilām un drošām atrašanās vietām.

Apdraudējumu noteikšana palīdz aizsargāt mūsu pakalpojumus

Mēs nepārtraukti pārraugām savus pakalpojumus un to pamatā esošo infrastruktūru, lai pasargātu tos no apdraudējuma, tostarp mēstulēm, ļaunprātīgas programmatūras, vīrusiem un cita veida kaitīgiem kodiem.

Mēs nesniedzam valsts iestādēm tiešu piekļuvi jūsu datiem

Mēs nekad neļaujam slepeni piekļūt jūsu datiem vai mūsu serveriem, kuros tiek glabāti jūsu dati. Tas nozīmē, ka nevienai valsts iestādei ne ASV, ne citās valstīs nav tiešas piekļuves lietotāju informācijai. Reizēm saņemam tiesību aizsardzības iestāžu pieprasījumus par kāda lietotāja datiem. Mūsu juridiskā komanda izskata šos pieprasījumus un noraida tos, ja tie ir pārāk vispārīgi vai netiek ievērota procesuālā kārtība. Informācija par šiem datu pieprasījumiem tiek publicēta Pārredzamības atskaitē.

Eifeļa torņa fotoattēls pakāpeniski tiek šifrēts

Gmail šifrēšana ļauj saglabāt e-pasta ziņojumu konfidencialitāti

Jau kopš pirmās darbības dienas pakalpojumā Gmail tiek atbalstīti šifrēti savienojumi, kas nevēlamām personām apgrūtina piekļuvi jūsu informācijai. Gmail arī brīdina par iespējamiem drošības riskiem, piemēram, ja saņemat e-pasta ziņojumu, kas netika nosūtīts pa šifrētu savienojumu.

Gmail e-pasta ziņojuma aploksne aktivizē drošības skenera brīdinājuma zīmi

Gmail mēstuļu aizsardzība filtrē aizdomīgus e-pasta ziņojumus

Vairums ļaunprātīgas programmatūras un pikšķerēšanas uzbrukumu sākas ar e-pasta ziņojumu. Gmail drošība aizsargā jūs no mēstulēm, pikšķerēšanas un ļaunprātīgas programmatūras labāk par citiem e-pasta pakalpojumiem. Gmail analizē modeļus no miljardiem ziņojumu, lai noteiktu tādu e-pasta ziņojumu pazīmes, ko lietotāji atzīmējuši kā mēstules, un pēc tam izmanto šīs pazīmes, lai bloķētu aizdomīgus vai bīstamus e-pasta ziņojumus, pirms tie jūs sasniedz. Varat palīdzēt, saņemtajiem aizdomīgajos ziņojumos nospiežot pogu “Ziņot par mēstuli”.

Mašīnmācīšanās un mākslīgais intelekts palīdz Gmail mēstuļu filtriem kļūt vēl precīzākiem. Līdz jūsu iesūtnei nenonāk 99,9% mēstuļu.

Pārlūkprogrammas Chrome drošības atjauninājuma norises josla

Pārlūkprogrammā Chrome tiek automātiski atjaunināti drošības labojumi

Drošības tehnoloģijas nepārtraukti mainās, tādēļ ir nepieciešams attīstīties, lai saglabātu drošību. Tādēļ pārlūkprogrammā Chrome regulāri tiek pārbaudīts, vai jūsu izmantotajā pārlūkprogrammas versijā ir visjaunākie drošības labojumi, aizsardzība pret ļaunprātīgu programmatūru, kaitīgām vietnēm un cita veida aizsardzība. Chrome tiek atjaunināta automātiski, tādēļ jūs aizsargā visjaunākās Chrome drošības tehnoloģijas.

Kaitīga lietotne ielavās ierīcē

Google Play aizsargā tālruni pret iespējami kaitīgām lietotnēm

Viena no ierīces lielākajām drošības ievainojamībām var būt instalētās lietotnes. Mūsu noteikšanas sistēma atzīmē iespējami kaitīgas lietotnes, pirms tās sasniedz Play veikalu. Ja mēs neesam pārliecināti par lietotnes drošumu, to manuāli pārskata Android drošības komandas dalībnieki. Ieviešot noteikšanas sistēmas uzlabojumus, mēs atkārtoti izvērtējam lietotnes, kas jau publicētas pakalpojumā Google Play, un noņemam iespējami kaitīgas lietotnes, lai tās nenokļūtu jūsu ierīcē.

Google bloķē kaitīgas un maldinošas reklāmas

Jūsu darbu tiešsaistē var sabojāt reklāmas, kurās ietverta ļaunprātīga programmatūra, kuras aizsedz jums nepieciešamo saturu, kuras reklamē viltotas preces vai ar kurām citā veidā tiek pārkāptas mūsu reklamēšanas politikas. Mēs šo problēmu uztveram ļoti nopietni. Katru gadu mūsu pārskatītāju komanda un sarežģītā programmatūra bloķē gandrīz miljardu neatbilstošu reklāmu. Mēs arī nodrošinām rīkus, kas ļauj jums ziņot par nepiemērotām reklāmām un kontrolēt parādīto reklāmu veidus. Mēs aktīvi publicējam savus ieskatus un paraugpraksi, lai padarītu interneta vidi drošāku.

Google drošības vairogs un kontrolsaraksts

Konta drošības uzlabošana, veicot drošības iestatījumu pārbaudi

Pirmais, ko varat darīt, lai aizsargātu savu Google kontu, ir drošības iestatījumu pārbaudes veikšana. Tā tika izveidota, lai palīdzētu pārliecināties, vai atkopšanas informācija ir atjaunināta un vietnes, lietotnes un ierīces, kas saistītas ar jūsu kontu, tiek joprojām izmantotas un ir uzticamas. Ja kaut kas šķiet aizdomīgs, varat nekavējoties mainīt savus iestatījumus vai paroli. Drošības iestatījumu pārbaude ilgst tikai dažas minūtes, un jūs to varat veikt, cik bieži vien vēlaties.

Veikt drošības iestatījumu pārbaudi
Gmail saņem brīdinājumu par aizdomīgu darbību

Brīdinājumi par aizdomīgām darbībām

Lai aizsargātu jūsu kontu no uzbrucējiem, mēs pievērsīsim uzmanību neparastām darbībām un paziņosim jums, ja pamanīsim ko aizdomīgu. Piemēram, ja kāds mēģina pierakstīties jūsu kontā, izmantojot nezināmu ierīci, vai jūsu konta atkopšanas informācija tiek mainīta, nekavējoties sazināsimies ar jums, lai pārliecinātos, vai jūs veicāt šo darbību. Paziņojumi tiek nosūtīti pa e-pastu, taču varat reģistrēties īsziņu saņemšanai tālrunī.

Pierakstīšanās ierīcē un pārlūkprogrammā, izmantojot vienu verifikācijas kodu

Sarežģītāka pierakstīšanās procedūra, lai novērstu uzbrukumus

Droša parole atbaida urķus un nodrošina konta aizsardzību. Lai izveidotu drošu paroli, tai ir jābūt unikālai, tajā jābūt ietvertiem burtiem, cipariem un simboliem, un tā ir jāizmanto tikai Google kontā.

Mēs piedāvājam uzlabot konta drošību, izmantojot divpakāpju verifikāciju. Ja savam kontam izmantojat divpakāpju verifikāciju, pierakstoties jums ir jāievada parole un jālieto papildu drošības līdzeklis. Tas var būt sešciparu kods, kas tiek nosūtīts uz jūsu tālruni, vai drošības atslēga (vēl labāka aizsardzība pret pikšķerēšanu), ko ievietojat datora USB pieslēgvietā.

Pārlūkprogrammā Chrome aizsargātas paroles

Paroļu drošības rīki jūsu aizsardzībai

Ļaujot pārlūkprogrammā Chrome iebūvētajam paroļu pārvaldniekam saglabāt jūsu paroles dažādās vietnēs, katrā vietnē varēsiet izmantot drošu, unikālu paroli. Lai izvairītos no pikšķerēšanas uzbrukumiem, varat arī pievienot Chrome paplašinājumu Paroles aizsardzība, kas brīdinās, ja ievadīsiet savu Google paroli ārpus Google vietnēm.

Pārlūkprogrammā pakalpojumā Google Maps tiek atrasts pazaudēts tālrunis, kas ir attāli bloķēts

Konta aizsardzība tālruņa pazaudēšanas gadījumā

Ja pazaudējat tālruni vai tas tiek nozagts, dodieties uz sadaļu Mans konts, lai pasargātu savus datus, veicot dažas darbības. Neatkarīgi no tā, vai jums ir Android vai iOS ierīce, varat noteikt tās atrašanās vietu, bloķēt to, nomainīt paroli, pievienot sākuma ekrānam pielāgotu ziņojumu vai pat dzēst visus tālruņa datus.