Jūsų sauga

Kad ir ką darytume, jūsų saugumas mums yra svarbiausias.

Jei jūsų duomenys nėra apsaugoti, jie nėra privatūs. Todėl užtikriname, kad „Google“ paslaugos, pvz., Paieška, Žemėlapiai ir „YouTube“, yra apsaugotos naudojant pažangiausias pasaulyje saugos infrastruktūras.

Šifruotė užtikrina siunčiamų duomenų privatumą

Šifruotė labiau apsaugo mūsų paslaugas ir užtikrina jų privatumą. Kai atliekate veiksmus, pvz., siunčiate el. laišką, bendrinate vaizdo įrašą, lankotės svetainėje ar išsaugote nuotraukas, sukurti duomenys siunčiami iš jūsų įrenginio į „Google“ paslaugas ir mūsų duomenų centrus. Apsaugome šiuos duomenis įvairiais saugos metodais, įskaitant geriausias šifruotės technologijas, pvz., HTTPS ir TLS.

Mūsų debesies infrastruktūra apsaugo jūsų duomenis kasdien visą parą

Nuo pagal pageidavimus sukurtų duomenų centrų iki po jūromis nutiestų šviesolaidžių, kuriais duomenys perduodami tarp žemynų, – „Google“ debesies infrastruktūra yra viena saugiausių ir patikimiausių pasaulyje. Ji nuolat stebima, kad jūsų duomenys būtų apsaugoti ir pasiekiami tada, kai jums jų reikia. Iš tiesų duomenis paskirstome keliuose duomenų centruose, kad gaisro ar nelaimės atveju juos būtų galima automatiškai ir sklandžiai perkelti į stabilias ir saugias vietas.

Aptikdami grėsmes apsaugome paslaugas

Nuolat stebime savo paslaugas ir jų infrastruktūrą, kad apsaugotume jas nuo įvairių grėsmių, įskaitant šlamštą, kenkėjiškas programas, virusus, ir kitų formų kenkėjiškų kodų.

Nesuteikiame vyriausybėms tiesioginės prieigos prie jūsų duomenų

Niekada nesuteikiame tiesioginės prieigos prie jūsų duomenų ar savo serverių, kuriuose saugomi jūsų duomenys. Tai reiškia, kad jokia vyriausybinė įstaiga (JAV ar kitų šalių) neturi tiesioginės prieigos prie mūsų naudotojų informacijos. Retkarčiais iš teisėsaugos institucijų gauname užklausų dėl naudotojų duomenų. Mūsų teisininkų komanda peržiūri kiekvieną užklausą ir atmeta ją, jei ji pernelyg plati ar pateikta netinkamai. Labai stengiamės atvirai teikti informaciją apie tokias duomenų užklausas Skaidrumo ataskaitoje.

Šifruotės vaizdas sulietas su Eifelio bokšto nuotrauka

„Gmail“ šifruotė padeda užtikrinti el. laiškų privatumą

Nuo pat pirmos dienos „Gmail“ palaikė šifruotus ryšius, kad kitiems būtų sunkiau skaityti jūsų siunčiamus duomenis. „Gmail“ taip pat įspėja apie galimas saugos grėsmes, pvz., kai gaunate el. laišką, kuris buvo atsiųstas nenaudojant šifruoto ryšio.

„Gmail“ el. laiško voke rodomas saugos žvalgyklės įspėjimo ženklas

„Gmail“ apsauga nuo šlamšto filtruoja įtartinus el. laiškus

Daugelis kenkėjiškų programų ir sukčiavimo išpuolių prasideda el. laiškuose. „Gmail“ geriau nei bet kokia kita el. pašto paslauga apsaugo jus nuo šlamšto, sukčiavimo ir kenkėjiškų programų. „Gmail“ analizuoja šablonus, sukurtus iš daugybės pranešimų, kad identifikuotų el. laiškų, kuriuos naudotojai pažymėjo kaip šlamštą, ypatybes ir atsižvelgia į jas blokuodama įtartinus ar pavojingus el. laiškus prieš jiems pasiekiant jūsų gautuosius. Galite padėti tai daryti pasirinkdami „Pranešti apie šlamštą“, kai gausite įtartinų el. laiškų.

Mašininis mokymasis ir dirbtinis intelektas padeda dar labiau tikslinti „Gmail“ šlamšto filtrą. Dabar šlamšto filtras išfiltruoja 99,9 % šlamšto, kad jis nepatektų į jūsų gautuosius.

„Chrome“ naršyklė su diegiamu saugos naujiniu

„Chrome“ automatiškai atnaujina jūsų naršyklės saugos technologijas

Saugos technologijos nuolat keičiasi, todėl norint užtikrinti saugą reikia jas atnaujinti. Dėl šios priežasties „Chrome“ reguliariai tikrina, ar jūsų naudojamoje naršyklėje įdiegti naujausi saugos pataisymai, apsauga nuo kenkėjiškų programų, apgaulingų svetainių ir dar daugiau. „Chrome“ atsinaujina automatiškai, todėl esate apsaugoti naujausiomis „Chrome“ saugos technologijomis.

Žalinga programa diegiama įrenginyje

„Google Play“ neleidžia telefone įdiegti potencialiai žalingų programų

Dažniausiai įrenginio saugą pažeidžia jame įdiegtos programos. Mūsų aptikimo sistema pažymi potencialiai žalingas programas prieš joms patenkant į „Play“ parduotuvę. Jei nesame tikri, ar programa yra saugi, ją neautomatiškai patikrina „Android“ saugos komandos nariai. Tikslindami aptikimo sistemą iš naujo įvertiname programas, kurios jau pateiktos sistemoje „Google Play“, ir pašaliname tas, kurios gali būti žalingos, kad jos nepatektų į jūsų įrenginį.

„Google“ blokuoja kenkėjiškus ir klaidinančius skelbimus

Internete teikiamas paslaugas gali trikdyti skelbimai, kuriuose yra kenkėjiškų programų, kurie uždengia norimą peržiūrėti turinį, reklamuoja padirbtas prekes ar kitaip pažeidžia mūsų reklamavimo politikos nuostatas. Į šią problemą žiūrime labai rimtai. Kasmet mūsų tikrintojai ir išmani programinė įranga užblokuoja beveik 1 mlrd. netinkamų skelbimų. Be to, pateikiame jums įrankius, skirtus pranešti apie įžeidžiančius skelbimus ir valdyti, kokius skelbimus matote. Taip pat aktyviai skelbiame savo įžvalgas ir geriausią praktiką, kad internetas būtų saugesnis visiems.

Geriausi patarimai, kurie padės išlikti saugiems internete

Apsaugokite internetines paskyras ir asmeninius duomenis pasinaudodami šiais patarimais.

  • Apsaugokite savo įrenginius

  • Išvenkite bandymo sukčiauti

  • Saugiai naršykite internete

„Google“ saugos skydas ir kontrolinis sąrašas

Kurkite sudėtingus slaptažodžius

Sudėtingų, saugių slaptažodžių kūrimas yra svarbiausias veiksmas, kurį galite atlikti, siekdami apsaugoti internetines paskyras. Tai galite padaryti naudodami žodžių seką, kurios neužmirštumėte, bet kurią būtų sudėtinga kitiems atspėti. Arba slaptažodį sudarykite iš kiekvieno žodžio pirmų raidžių ilgame sakinyje. Kad jis būtų dar sudėtingesnis, slaptažodis turėtų būti bent 8 simbolių ilgio, nes kuo ilgesnis slaptažodis, tuo jis sudėtingesnis.

Jei prašoma atsakyti į saugos klausimus, apsvarstykite galimybę naudoti netikrus atsakymus, kad juos atspėti būtų dar sudėtingiau.

Niekada nenaudokite to paties slaptažodžio du kartus

Naudokite unikalius slaptažodžius kiekvienoje paskyroje

Jei tą patį slaptažodį naudojate prisijungdami prie kelių paskyrų, pvz., „Google“ paskyros, visuomeninės medijos profilių ir mažmeninės prekybos svetainių, padidinate saugos riziką. Tai tarsi to paties rakto naudojimas namams, automobiliui ir biurui atrakinti – jei kas nors gali įeiti į vieną vietą, visos kitos vietos taip pat tampa nesaugios.

Išsaugokite kelis slaptažodžius

Slaptažodžių tvarkymo priemonė, pvz., „Google Smart Lock“ naršyklėje „Chrome“, išsaugo visus skirtingų internetinių paskyrų slaptažodžius ir padeda juos apsaugoti. Ji net gali išsaugoti atsakymus į saugos kausimus ir sugeneruoti atsitiktinius slaptažodžius.

Apsisaugokite nuo įsilaužėlių naudodami patvirtinimą dviem veiksmais

Patvirtinimas dviem veiksmais padeda užtikrinti, kad niekas negalėtų pasiekti paskyros, jei jos pasiekti neturėtų. Tai atliekama reikalaujant naudoti papildomą veiksnį, kai prisijungiate prie paskyros įvedę naudotojo vardą ir slaptažodį. Pvz., sistemoje „Google“ tai gali būti šešių skaitmenų kodas, sugeneruotas „Google“ autentifikavimo priemonės programoje, arba paraginimas „Google“ programoje leisti prisijungti patikimame įrenginyje.

Kad papildomai apsisaugotumėte nuo sukčiavimo, galite naudoti fizinį saugos raktą, kuris įdedamas į kompiuterio USB prievadą arba prijungiamas prie mobiliojo įrenginio naudojant ALR (artimojo lauko ryšius) arba „Bluetooth“.

Atnaujinkite programinę įrangą

Kad apsisaugotumėte nuo saugos pažeidimų, visada naudokite atnaujintą žiniatinklio naršyklės operacinės sistemos, papildinių ar dokumentų redagavimo priemonių programinę įrangą. Gavę pranešimą atnaujinti programinę įrangą, atlikite tai kuo greičiau.

Peržiūrėkite reguliariai naudojamą programinę įrangą, kad visada veiktų naujausia pasiekiama versija. Kai kurios paslaugos, įskaitant naršyklę „Chrome“, bus automatiškai atnaujintos.

Naudokite ekrano užraktą

Kai nenaudojate kompiuterio, skreitinio ar planšetinio kompiuterio arba telefono, užrakinkite ekraną, kad kiti negalėtų naudoti jūsų įrenginio. Papildomai užtikrinkite saugą nustatydami, kad įrenginys būtų automatiškai užrakintas, kai įjungiamas miego režimas.

Užrakinkite prarastą telefoną

Jei prarastumėte telefoną arba jis būtų pavogtas, apsilankykite Mano paskyroje ir pasirinkite „Telefono radimas“, kad apsaugotumėte duomenis keliais paprastais veiksmais. Galite nuotoliniu būdu rasti ir užrakinti tiek „Android“, tiek „iOS“ telefoną, kad niekas kitas negalėtų jo naudoti ir pasiekti jūsų asmens informacijos.

Naršyklėje rodomi „Chrome“ apsaugoti slaptažodžiai

Neleiskite telefone įdiegti žalingų programų

Programas mobiliesiems visada atsisiųskite iš patikimo šaltinio. Kad „Android“ įrenginiai būtų saugūs, „Google Play Protect“ vykdo programų iš „Google Play“ parduotuvės saugos patikrą prieš jas atsisiunčiant ir nuolat tikrina, ar įrenginyje yra žalingų programų iš kitų šaltinių.

Kad apsaugotumėte duomenis, atlikite toliau nurodytus veiksmus.

  • Peržiūrėkite programas ir ištrinkite nenaudojamas
  • Apsilankykite programų parduotuvės nustatymuose ir įgalinkite automatinius naujinius
  • Galimybę pasiekti neskelbtinus duomenis, pvz., vietą ir nuotraukas, suteikite tik patikimoms programoms

Apsisaugokite nuo el. pašto aferų, netikrų prizų ir dovanų

Pranešimai iš nepažįstamų žmonių visada turi būti laikomi įtartinais, ypač jei jie atrodo per daug geri, kad būtų tiesa, pvz., kai nurodoma, kad kažką laimėjote, siūlomi prizai užpildžius apklausą arba reklamuojami būdai lengvai užsidirbti pinigų. Niekada nespustelėkite įtartinų nuorodų ir niekada neveskite asmens informacijos nepatikimose formose ir apklausose.

Venkite asmens informacijos užklausų

Neatsakykite į įtartinus el. laiškus, tiesioginius pranešimus ir neatlikite veiksmų iššokančiuosiuose languose, kur prašoma pateikti asmens informacijos, pvz., slaptažodžius, banko sąskaitas ir kredito kortelių numerius ar net jūsų gimimo dieną. Net jei pranešimas atsiunčiamas iš patikimos svetainės, pvz., banko, niekada nespustelėkite nuorodos ir nesiųskite atsakymo pranešimo. Geriau apsilankyti tiesiogiai jų svetainėje arba programoje ir prisijungti prie paskyros.

Atminkite, kad patikimos svetainės ir paslaugos nesiųs pranešimų, kuriuose nurodoma atsiųsti slaptažodį ar finansinės informacijos el. paštu.

Apsisaugokite nuo apsimetinėjimo

Jei el. laišką atsiunčia pažįstamas asmuo, bet pranešimas atrodo įtartinas, gali būti, kad įsilaužta į jo paskyrą.

Būkite atsargūs toliau nurodytomis aplinkybėmis.

  • Pateikiama skubi pinigų užklausa
  • Asmuo teigia, kad yra įstrigęs kitoje šalyje
  • Asmuo sako, kad jo telefonas pavogtas ir negalima jam paskambinti

Neatsakykite į pranešimą ir nespustelėkite nuorodų, nebent galite patvirtinti, kad el. laiškas patikimas.

Prieš atsisiųsdami patikrinkite failus

Sudėtingi sukčiavimo išpuoliai gali būti vykdomi per užkrėstus dokumentus ir PDF priedus. Jei gaunate įtartiną priedą, atidarykite jį saugiai naudodami „Chrome“ arba „Google“ diską, kad sumažėtų rizika užkrėsti įrenginį. Jei aptiksime virusą, parodysime įspėjimą.

Naudokite saugius tinklus

Būkite atsargūs naudodami viešą arba nemokamą „Wi-Fi“, net jei reikalaujama įvesti slaptažodį. Kai prisijungiate prie viešo tinklo, bet kuris netoliese esantis asmuo gali stebėti jūsų veiklą internete, pvz., lankomas svetaines ir jose įvedamą informaciją. Jei viešas arba nemokamas „Wi-Fi“ yra vienintelis jums pasiekiamas pasirinkimas, naršyklė „Chrome“ informuos adreso juostoje, ar svetainė saugi.

Įsitikinkite, kad ryšys saugus, prieš įvesdami neskelbtiną informaciją

Kai naršote žiniatinklyje (ir ypač, jei planuojate vesti neskelbtiną informaciją, pvz., slaptažodį arba išsamią kredito kortelės informaciją), įsitikinkite, kad ryšys su lankomomis svetainėmis yra saugus. Saugus URL prasideda HTTPS. Naršyklė „Chrome“ rodys žalią, visiškai užrakinto užrakto piktogramą URL lauke su nuoroda „Saugu“. Jei ryšys nesaugus, bus rodoma „Nesaugu“. HTTPS padeda užtikrinti saugų naršymą, nes naršyklė ar programa saugiai prijungiama prie lankomų svetainių.