Jūsų sauga

Kad ir ką darytume, jūsų saugumas mums yra svarbiausias.

Jei jūsų duomenys nėra apsaugoti, jie nėra privatūs. Todėl užtikriname, kad „Google“ paslaugos, pvz., Paieška, Žemėlapiai ir „YouTube“, yra apsaugotos naudojant pažangiausias pasaulyje saugos infrastruktūras.

Šifruotė užtikrina siunčiamų duomenų privatumą

Šifruotė labiau apsaugo mūsų paslaugas ir užtikrina jų privatumą. Kai atliekate veiksmus, pvz., siunčiate el. laišką, bendrinate vaizdo įrašą, lankotės svetainėje ar išsaugote nuotraukas, sukurti duomenys siunčiami iš jūsų įrenginio į „Google“ paslaugas ir mūsų duomenų centrus. Apsaugome šiuos duomenis įvairiais saugos metodais, įskaitant geriausias šifruotės technologijas, pvz., HTTPS ir TLS.

Mūsų debesies infrastruktūra apsaugo jūsų duomenis kasdien visą parą

Nuo pagal pageidavimus sukurtų duomenų centrų iki po jūromis nutiestų šviesolaidžių, kuriais duomenys perduodami tarp žemynų, – „Google“ debesies infrastruktūra yra viena saugiausių ir patikimiausių pasaulyje. Ji nuolat stebima, kad jūsų duomenys būtų apsaugoti ir pasiekiami tada, kai jums jų reikia. Iš tiesų duomenis paskirstome keliuose duomenų centruose, kad gaisro ar nelaimės atveju juos būtų galima automatiškai ir sklandžiai perkelti į stabilias ir saugias vietas.

Aptikdami grėsmes apsaugome paslaugas

Nuolat stebime savo paslaugas ir jų infrastruktūrą, kad apsaugotume jas nuo įvairių grėsmių, įskaitant šlamštą, kenkėjiškas programas, virusus, ir kitų formų kenkėjiškų kodų.

Nesuteikiame vyriausybėms tiesioginės prieigos prie jūsų duomenų

Niekada nesuteikiame tiesioginės prieigos prie jūsų duomenų ar savo serverių, kuriuose saugomi jūsų duomenys. Tai reiškia, kad jokia vyriausybinė įstaiga (JAV ar kitų šalių) neturi tiesioginės prieigos prie mūsų naudotojų informacijos. Retkarčiais iš teisėsaugos institucijų gauname užklausų dėl naudotojų duomenų. Mūsų teisininkų komanda peržiūri kiekvieną užklausą ir atmeta ją, jei ji pernelyg plati ar pateikta netinkamai. Labai stengiamės atvirai teikti informaciją apie tokias duomenų užklausas Skaidrumo ataskaitoje.

Šifruotės vaizdas sulietas su Eifelio bokšto nuotrauka

„Gmail“ šifruotė padeda užtikrinti el. laiškų privatumą

Nuo pat pirmos dienos „Gmail“ palaikė šifruotus ryšius, kad kitiems būtų sunkiau skaityti jūsų siunčiamus duomenis. „Gmail“ taip pat įspėja apie galimas saugos grėsmes, pvz., kai gaunate el. laišką, kuris buvo atsiųstas nenaudojant šifruoto ryšio.

„Gmail“ el. laiško voke rodomas saugos žvalgyklės įspėjimo ženklas

„Gmail“ apsauga nuo šlamšto filtruoja įtartinus el. laiškus

Daugelis kenkėjiškų programų ir sukčiavimo išpuolių prasideda el. laiškuose. „Gmail“ geriau nei bet kokia kita el. pašto paslauga apsaugo jus nuo šlamšto, sukčiavimo ir kenkėjiškų programų. „Gmail“ analizuoja šablonus, sukurtus iš daugybės pranešimų, kad identifikuotų el. laiškų, kuriuos naudotojai pažymėjo kaip šlamštą, ypatybes ir atsižvelgia į jas blokuodama įtartinus ar pavojingus el. laiškus prieš jiems pasiekiant jūsų gautuosius. Galite padėti tai daryti pasirinkdami „Pranešti apie šlamštą“, kai gausite įtartinų el. laiškų.

Mašininis mokymasis ir dirbtinis intelektas padeda dar labiau tikslinti „Gmail“ šlamšto filtrą. Dabar šlamšto filtras išfiltruoja 99,9 % šlamšto, kad jis nepatektų į jūsų gautuosius.

„Chrome“ naršyklė su diegiamu saugos naujiniu

„Chrome“ automatiškai atnaujina jūsų naršyklės saugos technologijas

Saugos technologijos nuolat keičiasi, todėl norint užtikrinti saugą reikia jas atnaujinti. Dėl šios priežasties „Chrome“ reguliariai tikrina, ar jūsų naudojamoje naršyklėje įdiegti naujausi saugos pataisymai, apsauga nuo kenkėjiškų programų, apgaulingų svetainių ir dar daugiau. „Chrome“ atsinaujina automatiškai, todėl esate apsaugoti naujausiomis „Chrome“ saugos technologijomis.

Žalinga programa diegiama įrenginyje

„Google Play“ neleidžia telefone įdiegti potencialiai žalingų programų

Dažniausiai įrenginio saugą pažeidžia jame įdiegtos programos. Mūsų aptikimo sistema pažymi potencialiai žalingas programas prieš joms patenkant į „Play“ parduotuvę. Jei nesame tikri, ar programa yra saugi, ją neautomatiškai patikrina „Android“ saugos komandos nariai. Tikslindami aptikimo sistemą iš naujo įvertiname programas, kurios jau pateiktos sistemoje „Google Play“, ir pašaliname tas, kurios gali būti žalingos, kad jos nepatektų į jūsų įrenginį.

„Google“ blokuoja kenkėjiškus ir klaidinančius skelbimus

Internete teikiamas paslaugas gali trikdyti skelbimai, kuriuose yra kenkėjiškų programų, kurie uždengia norimą peržiūrėti turinį, reklamuoja padirbtas prekes ar kitaip pažeidžia mūsų reklamavimo politikos nuostatas. Į šią problemą žiūrime labai rimtai. Kasmet mūsų tikrintojai ir išmani programinė įranga užblokuoja beveik 1 mlrd. netinkamų skelbimų. Be to, pateikiame jums įrankius, skirtus pranešti apie įžeidžiančius skelbimus ir valdyti, kokius skelbimus matote. Taip pat aktyviai skelbiame savo įžvalgas ir geriausią praktiką, kad internetas būtų saugesnis visiems.

„Google“ saugos skydas ir kontrolinis sąrašas

Apsaugokite paskyrą atlikdami saugos patikrą

Pirmas veiksmas, kurį galite atlikti norėdami apsaugoti savo „Google“ paskyrą, yra atlikti saugos patikrą. Sukūrėme ją siekdami padėti jums patvirtinti, kad jūsų atkūrimo informacija nėra pasenusi, o su jūsų paskyra susietos svetainės, programos ir įrenginiai yra vis dar naudojami ir patikimi. Jei pastebėsite kažką įtartino, galite nedelsdami pakeisti nustatymus ar slaptažodį. Saugos patikra trunka tik kelias minutes ir ją galite atlikti taip dažnai, kaip norite.

Atlikti saugos patikrą
„Gmail“ gauna įspėjimą apie įtartiną veiklą

Gaukite įspėjimus apie įtartiną veiklą

Siekdami apsaugoti jūsų paskyrą nuo pavojų, stebime, ar nėra neįprastos veiklos, ir pranešame, kai aptinkame netinkamų elementų. Pavyzdžiui, jei nežinomas įrenginys bandys prisijungti prie jūsų paskyros ar pasikeis jūsų paskyros atkūrimo informacija, nedelsdami susisieksime su jumis, kad patvirtintumėte, jog šiuos veiksmus atlikote jūs. Pranešimai siunčiami el. paštu, bet galite prisiregistruoti gauti teksto pranešimus į telefoną.

Prisijungimas įrenginyje ir naršyklėje naudojant tą patį patvirtinimo kodą

Nustatykite sudėtingesnį prisijungimo būdą, kad išvengtumėte išpuolių

Patikimas slaptažodis atgraso įsilaužėlius ir padeda išlaikyti paskyros saugą. Kad sukurtumėte tinkamą slaptažodį, įsitikinkite, kad jis yra unikalus, jame naudojamas raidžių, skaičių ir simbolių derinys, ir kad jį naudojate tik „Google“.

Paskyrą padedame apsaugoti ir teikdami patvirtinimą dviem veiksmais. Norint prisijungti prie paskyros naudojant patvirtinimą dviem veiksmais reikia ne tik slaptažodžio. Tai gali būti šešių skaitmenų kodas, kuris siunčiamas į telefoną, arba siekiant dar geresnės apsaugos nuo sukčiavimo galima naudoti saugos raktą, kurį reikia įkišti į kompiuterio USB prievadą.

Naršyklėje rodomi „Chrome“ apsaugoti slaptažodžiai

Apsisaugokite naudodami šiuos slaptažodžio apsaugos įrankius

Jei leisite „Chrome“ įdiegtai slaptažodžių tvarkytuvei įsiminti skirtingų svetainių slaptažodžius, galėsite naudoti sudėtingus unikalius slaptažodžius kiekvienoje svetainėje. Be to, galite pridėti slaptažodžio apsaugą, „Chrome“ plėtinį, kuris padės išvengti sukčiavimo išpuolių įspėdamas jus, kai įvesite „Google“ slaptažodį ne „Google“ svetainėje.

„Google“ žemėlapiai naršyklėje nustato pamesto telefono, kuris buvo užrakintas nuotoliniu būdu, vietovę

Apsaugokite savo paskyrą praradę telefoną

Jei kada pamesite telefoną ar jis bus pavogtas, tiesiog apsilankykite puslapyje Mano paskyra, kad apsaugotumėte savo duomenis atlikę kelis paprastus veiksmus. Nesvarbu, ar naudojate „Android“, ar „iOS“ įrenginį, galite rasti ir užrakinti jį, pakeisti slaptažodį, pridėti tinkintą pranešimą pagrindiniame ekrane ar net ištrinti visus duomenis iš telefono.