אופן הפעולה של 'מודעות'

אנחנו לא מוכרים את המידע האישי שלכם לאף אחד.

חלק ניכר מהפעילות העסקית שלנו מבוסס על הצגת מודעות, הן בשירותים של Google, והן באפליקציות לנייד ובאתרים שפועלים איתנו בשיתוף. המודעות עוזרות לנו לספק את השירותים שלנו בחינם לכולם. אנחנו משתמשים בנתונים כדי להציג לכם מודעות אלה, אך איננו מוכרים מידע אישי כמו השם, כתובת האימייל ופרטי התשלום שלכם.

אנו משתמשים בנתונים כדי להציג מודעות רלוונטיות

אנחנו מנסים להציג לכם מודעות מועילות. לשם כך אנו משתמשים בנתונים שנאספו מהמכשירים שלכם, כולל החיפושים והמיקום שלכם, האתרים והאפליקציות שבהם השתמשתם, הסרטונים והמודעות שבהם צפיתם וכן מידע אישי שמסרתם לנו, כגון טווח הגילאים, מגדר ותחומי עניין.

כאשר אתם נכנסים לחשבון Google שלכם, ובהתאם להגדרות המודעות בחשבון, נתונים אלה משפיעים על המודעות שאתם רואים במכשירים השונים שלכם. למשל, אם אתם נכנסים לאתר בנושא נסיעות מהמחשב שלכם בעבודה כשאתם מחוברים לחשבונכם, ייתכן שמאוחר יותר באותו לילה תראו בטלפון שלכם מודעות על מחירי טיסות לפריז.

המפרסמים משלמים רק על המודעות שאנשים צופים בהן או מקישים עליהן

כאשר המפרסמים מנהלים קמפיינים באמצעותנו, הם משלמים לנו רק על סמך הביצועים בפועל של המודעות בקמפיין - לעולם לא על המידע האישי שלכם. הביצועים האלה כוללים, בין היתר, כל פעם שמישהו צופה במודעה או מקיש עליה, או כל פעם שמישהו נוקט פעולה כלשהי לאחר שצפה במודעה, למשל, מוריד אפליקציה או ממלא טופס בקשה.

אנחנו מראים למפרסמים מה מידת ההצלחה של הקמפיינים שלהם

אנחנו מספקים למפרסמים מידע על ביצועי המודעות שלהם, אך אנו עושים זאת מבלי לחשוף את המידע האישי שלכם. בכל שלב בתהליך של הצגת המודעות בפניכם, אנחנו מקפידים להגן על המידע האישי שלכם ושומרים על פרטיותו.

כיצד פועלות המודעות בשירותים של Google ובאתרים של שותפים

אנחנו משתמשים בנתונים כדי להציג לכם מודעות מועילות, הן בשירותים של Google והן באפליקציות לנייד ובאתרים שפועלים איתנו בשיתוף.

אופניים בצבעים שונים בחלון דפדפן

כיצד פועלות מודעות שמיועדות לרשת החיפוש

כאשר אתם משתמשים ב'חיפוש Google', המודעות עשויות להופיע לצד תוצאות החיפוש הרלוונטיות או מעליהן. ברוב המקרים, מודעות אלה נבחרות בהתאם לחיפוש שזה עתם ביצעתם ולמיקום שבו אתם נמצאים. לדוגמה, אם אתם מחפשים "אופניים", יוצגו לכם מודעות הקשורות למכירת אופניים בקרבת מקום אליכם.

במקרים אחרים אנו משתמשים בנתונים נוספים, כמו חיפושים שביצעתם בעבר או אתרים שבהם ביקרתם, כדי להציג לכם מודעות מועילות יותר. מאחר שכבר חיפשתם "אופניים", אם תחפשו כעת "חופשות", ייתכן שיוצגו לכם מודעות שמיועדות לרשת החיפוש עבור מקומות לרכיבה על אופניים בזמן חופשה.

מודעות Google ב-Gmail מודגשות בצהוב

כיצד פועלות המודעות ב-YouTube

כאשר אתם צופים בסרטונים ב-YouTube, אתם עשויים לראות מודעות שמוצגות לפני הסרטון או בדף הסרטון עצמו. המודעות האלה מבוססות על הסרטונים שבהם צפיתם ועל נתונים אחרים, כמו חיפושים שביצעתם ב-YouTube בהווה ובעבר.

לדוגמה, אם אתם מחפשים "טיפים בנושא אופנה" או צופים בסרטונים הקשורים לטיפוח, ייתכן שתוצג לכם מודעה על סדרת טיפוח חדשה. מודעות אלה עוזרות לתמוך ביוצרים של הסרטונים שבהם אתם צופים.

אם אינכם מעוניינים לצפות במודעות ב-YouTube, תוכלו לדלג על חלק גדול מהן.

סרטון YouTube של אישה מאושרת שכולל מודעה קופצת למשקפי שמש אופנתיים

כיצד פועלות המודעות ב-Gmail

המודעות שאתם רואים ב-Gmail מבוססות על נתונים שמשויכים לחשבון Google שלכם. לדוגמה, הפעילות שלכם בשירותים אחרים של Google, כמו YouTube או חיפוש, יכולה להשפיע על סוגי המודעות שיופיעו בחשבון Gmail שלכם. Google לא משתמשת במילות מפתח או בתכני ההודעות ששמורות בתיבת הדואר הנכנס שלכם למטרות פרסום. אף אחד לא קורא את האימיילים שלכם כדי להציג לכם מודעות.

דפדפן עם תמונת פרופיל מציג מודעה לשקית ירוקה מסוגננת

כיצד פועלות המודעות באתרי שותפים של Google

הרבה אתרי אינטרנט ומפתחי אפליקציות לנייד משתפים איתנו פעולה כדי להציג מודעות. מפרסמים אלה מחליטים להציג מודעות ל"סוגי" קהלים על סמך המידע האישי שהמשתמשים שלנו שיתפו איתנו ועל הנתונים שאנו אוספים לגבי הפעילויות המקוונות שלכם: למשל, "גברים בני ‎25 - 34 שמתעניינים בנסיעות".

אנו עשויים גם להציג לכם מודעות המבוססות על האתרים שבהם ביקרתם בעבר - למשל, ייתכן שצפיתם במודעה לנעליים אדומות שהוספתם לעגלת הקניות באינטרנט, אבל החלטתם שלא לקנות אותם. אנו עושים זאת מבלי לחשוף מידע אישי כמו השם, כתובת האימייל או פרטי החיוב שלכם.

השליטה במודעות Google - בידיים שלכם

אנחנו מספקים לכם כלים שיאפשרו לכם לשלוט בסוגי המודעות שאתם רואים, בין אם אתם מחוברים למערכת ובין אם יצאתם ממנה.

טאבלט עם הגדרות מודעות ומודעה למשקפי שמש

מודעות בקרה המבוססות על ההעדפות שלכם

בהגדרות המודעות תוכלו לשלוט במודעות על סמך תחומי העניין שלכם. לדוגמה, אם אתם משתמשים בהגדרות התאמה אישית של מודעות כדי לציין שאתם אוהבים מוזיקת פופ, כאשר תיכנסו ל-YouTube, אתם עשויים לראות מודעות על אלבומים שעומדים לצאת ומופעים שמתקיימים באזור שבו אתם נמצאים.

אם תכבו את ההתאמה האישית של מודעות כשאתם מחוברים, נפסיק להציג בפניכם מודעות הקשורות לתחומי העניין שלכם בכלל השירותים של Google, וכן באתרים ובאפליקציות שפועלים בשיתוף איתנו. אם יצאתם מהחשבון, כיבוי ההתאמה האישית של מודעות משפיע רק על השירותים של Google שבהם מוצגות מודעות.

מודעת Google לרכב ירוק עם לחצן 'השתק' בחלק העליון

הסרת מודעות שאינכם רוצים לראות

תוכלו לבחור באפשרות 'השתק מודעה זו' עבור רבות מהמודעות שאנחנו מציגים דרך האפליקציות והאתרים שפועלים עמנו בשיתוף. כדי להסיר מודעות שאינן רלוונטיות לכם יותר, אפשר ללחוץ על ה-"X" שבפינת המודעה.

לדוגמה, ייתכן שמודעות על מכוניות היו רלוונטיות בזמן שחיפשתם מכונית חדשה, אבל אחרי שקניתם מכונית, סביר להניח שאינכם מעוניינים עוד ש-Google תציג לכם מודעות על הרכב שכבר קניתם.

אם נכנסתם לחשבונכם, ובהתאם להגדרות המודעות שלכם, בחירות אלה ייכנסו לתוקף באפליקציות ובאתרים שפועלים עמנו בשיתוף בכל המכשירים דרכם אתם נכנסים לחשבון.

תוכלו גם לחסום מודעות מבלי להיכנס לחשבון, באמצעות האפשרות 'חסום את המפרסם הזה' בשירותים של Google שמציגים מודעות.

מודעה למשקפי שמש עם לחצן מידע בצד שמאל למעלה

מידע על הנתונים שבהם אנו משתמשים כדי להציג לכם מודעות

אנחנו רוצים לעזור לכם להבין טוב יותר את הנתונים שבהם אנו משתמשים כדי להציג לכם מודעות. 'למה המודעה מוצגת' היא תכונה שמאפשרת לכם ללחוץ על הנחיה כדי לברר למה אתם רואים מודעה מסוימת. לדוגמה, ייתכן שמוצגות לכם מודעות לשמלות מכיוון שביקרתם באתרים הקשורים לאופנה. לחלופין, אם אתם רואים מודעה למסעדה, ייתכן שהסיבה לכך היא המיקום שלכם. סוג זה של נתונים עוזר לנו להציג לכם מודעות על דברים שעשויים להועיל לכם. אך זכרו, אנחנו אף פעם לא משתפים נתונים אלה עם מפרסמים.