امنیت شما

در هر کاری که انجام می‌دهیم امنیت شما در درجه اول اولویت قرار دارد.

اگر داده‌های شما ایمن نباشد، خصوصی نیست. به همین دلیل یکی از پیشرفته‌ترین ساختارهای امنیتی دنیا را به‌کار بردیم تا مطمئن شویم که سرویس‌های Google مانند «جستجو»، Maps و YouTube محافظت می‌شوند.

رمزگذاری، داده‌های شما را در حین انتقال خصوصی نگه‌می‌دارد

رمزگذاری سطح بالاتری از امنیت و حریم خصوصی را در سرویس‌های ما به همراه دارد. هنگام انجام کارهایی مثل ارسال رایانامه، اشتراک‌گذاری ویدیو، بازدید از وب‌سایت یا ذخیره عکس‌، داده‌هایی که ایجاد می‌کنید بین دستگاه‌هایتان، سرویس‌های Google و مراکز داده ما منتقل می‌شوند. ما با لایه‌های امنیتی چندگانه از جمله فناوری رمزگذاری پیشتاز مثل HTTPS و «امنیت لایه انتقال» از این داده‌ها محافظت می‌کنیم.

زیرساخت‌های ابری ما از داده‌های شما به‌طور شبانه‌روزی محافظت می‌کنند

از مراکز داده طراحی‌شده سفارشی گرفته تا کابل‌های فیبری زیرآب که داده‌ها را بین قاره‌ها منتقل می‌کنند، Google یکی از امن‌ترین و قابل اطمینان‌ترین زیرساخت‌های ابری را اداره می‌کند. و این زیرساخت پیوسته نظارت می‌شود تا از داده‌های شما محافظت شود و در هنگام نیاز در دسترس شما قرار گیرند. در واقع داده‌ها را در بین چندین مرکز داده توزیع می‌کنیم تا در صورت وقوع آتش‌سوزی یا حوادث دیگر، به طور خودکار و یکپارچه به مکان‌های ثابت و ایمن منتقل شوند.

تشخیص تهدید به محافظت از سرویس‌ها کمک می‌کند

با نظارت پیوسته بر سرویس‌ها و زیرساخت‌های پایه خود از آن‌ها در مقابل تهدیدهایی مثل هرزنامه، بدافزار، ویروس و سایر اشکال کد مخرب، محافظت می‌کنیم.

ما به دولت‌ها اجازه دسترسی مستقیم به داده‌ها را نمی‌دهیم

ما هرگز اجازه نمی‌دهیم کسی به داده‌های شما یا سرورهای ما که داده‌هایتان در آن‌ها ذخیره می‌شود دسترسی «پنهانی» داشته باشد. این یعنی هیچ مقام دولتی، ایالات متحده یا هیچ فرد دیگری به اطلاعات کاربران ما دسترسی مستقیم ندارد. گاهی اوقات درخواست‌هایی از طرف سازمان‌های اجرای قانون مبنی بر ارسال داده‌های یک کاربر دریافت می‌کنیم. تیم حقوقی ما این درخواست‌ها را بررسی می‌کند و درخواست‌هایی را که بیش از حد گسترده هستند یا از روند قانونی درستی پیروی نمی‌کنند رد می‌کند. ما پیوسته در تلاشیم تا در گزارش شفافیت خود درباره این درخواست‌های داده، توضیحات شفافی ارائه کنیم.

رمزگذاری از عکس برج ایفل فراتر رفته است

رمزگذاری Gmail رایانامه‌ها را خصوصی نگه‌می‌دارد

از روز اول، Gmail از اتصالات رمزگذاری‌شده پشتیبانی کرده است تا افراد غیرمجاز نتوانند آنچه را که ارسال می‌کنید بخوانند. Gmail همچنین درباره ریسک‌های احتمالی امنیتی به شما هشدار می‌دهد، مثلاً زمانی که رایانامه‌ای دریافت می‌کنید که طبق یک اتصال رمزگذاری‌شده ارسال نشده است.

پاکت‌نامه Gmail Email، علامت هشدار اسکنر امنیتی را فعال می‌کند

محافظت هرزنامه Gmail، رایانامه‌های مشکوک را فیلتر می‌کند

بسیاری از حملات بدافزار و فیشینگ با رایانامه شروع می‌شود. سیستم امنیتی Gmail‏ بهتر از هر سرویس رایانامه‌ دیگری از شما در برابر هرزنامه، فیشینگ، و بدافزار محافظت می‌کند. Gmail با تجزیه و تحلیل الگوهای برگرفته از میلیاردها پیام، مشخصات رایانامه‌هایی را که کاربر به‌عنوان هرزنامه علامت‌گذاری کرده است شناسایی می‌کند و سپس با استفاده از این نشانگرها رایانامه‌های مشکوک یا خطرناک را حتی قبل از اینکه به دست شما برسند، مسدود می‌کند. با انتخاب «گزارش هرزنامه» برای رایانامه‌های مشکوکی که دریافت می‌کنید، می‌توانید به ما کمک کنید.

یادگیری ماشین و هوش مصنوعی به دقت بیش از پیش فیلتر هرزنامه Gmail کمک می‌کنند. این فیلتر اکنون ۹۹٫۹ درصد از هرزنامه‌ها را از صندوق‌ ورودی‌تان دور می‌کند.

مرورگر Chrome با پیشرفت به‌روزرسانی امنیتی

Chrome به‌صورت خودکار امنیت مرورگرتان را به‌روزرسانی می‌کند

فناوری‌های امنیتی همیشه درحال تغییرند پس برای حفظ امنیت باید به‌روز باشید. به همین دلیل Chrome مرتب بررسی می‌کند تا مطمئن شود نسخه مرورگری که استفاده می‌کنید با جدیدترین رفع اشکال‌ها، محافظت دربرابر بدافزاز و سایت‌های کلاهبردار، به‌روز شده است. Chrome به‌صورت خودکار به‌روزرسانی می‌شود، بنایراین همیشه جدیدترین فناوری امنیتی Chrome را دارید که از شما محافظت می‌کند.

برنامه مضر به دستگاه سرک می‌کشد

Google Play برنامه‌های بالقوه مضر را از تلفن شما دور نگه‌می‌دارد

برنامه‌هایی که روی دستگاهتان نصب می‌کنید می‌تواند یکی از بزرگ‌ترین آسیب‌پذیری‌های امنیتی برای آن باشد. سیستم تشخیص ما برنامه‌های بالقوه مضر را حتی قبل از ورود به فروشگاه Play، پرچم‌گذاری می‌کند. اگر درباره امن بودن برنامه‌ای مطمئن نباشیم، آن برنامه به‌صورت دستی توسط اعضای تیم امنیت Android رد می‌شود. هنگام پالایش کردن سیستم تشخیص، برنامه‌هایی را که از قبل در Google Play قرار دارند دوباره ارزیابی می‌کنیم و مواردی را که ممکن است مضر باشند حذف می‌کنیم تا به دستگاه شما راه پیدا نکنند.

Google آگهی‌ها مخرب و گمراه‌کننده را مسدود می‌کند

آگهی‌های حاوی بدافزار روی محتوایی که می‌خواهید ببینید قرار می‌گیرند، کالاهای تقلبی را تبلیغ می‌کنند یا به‌صورتی دیگر خط‌مشی‌های تبلیغات ما را نقص می‌کنند. ما با این مشکل به‌صورت جدی برخورد می‌کنیم. هر سال ترکیبی از ناظران زنده و یک نرم‌افزار پیچیده ما، تقریباً یک میلیارد آگهی مضر را مسدود می‌کند. همچنین ابزارهایی در اختیارتان قرار می‌دهیم که می‌توانید با کمک آن‌ها آگهی‌های توهین‌آمیز را گزارش کنید و انواع آگهی‌هایی را که نمایش داده می‌شود کنترل کنید. و ما فعالانه اطلاعات آماری خود و بهترین اقدامات را برای کمک به امن‌تر ساختن اینترنت برای همه منتشر می‌کنیم.

فهرست بازبینی و سپر امنیتی Google

محافظت از حساب با بررسی امنیتی

اولین کاری که می‌توانید برای محافظت از حساب Google خود انجام دهید، بررسی امنیتی است. این ویژگی را ایجاد کردیم تا به شما کمک کند به‌روز بودن اطلاعات بازیابی‌تان را تأیید کنید و اینکه مطمئن شوید وب‌سایت‌ها، برنامه‌ها و دستگاه‌های متصل به حسابتان همان‌هایی است که هنوز استفاده می‌کنید و به آن‌ها اعتماد دارید. اگر موردی مشکوک به نظر می‌رسد، می‌توانید فوراً تنظیمات یا گذرواژه‌تان را تغییر دهید. بررسی امنیتی فقط چند دقیقه طول می‌کشد و می‌توانید هر چند وقت یک‌بار که دوست دارید انجام دهید.

انجام بررسی امنیتی
Gmail هشدار فعالیت مشکوک دریافت می‌کند

دریافت هشدار درباره فعالیت مشکوک

برای محافظت از حساب شما در برابر افراد نادرست، مراقب فعالیت‌های غیرعادی هستیم و وقتی شرایط غیرعادی به نظر برسد به شما اعلان می‌کنیم. برای مثال، اگر یک دستگاه ناشناخته تلاش کند وارد سیستم حساب شما شود یا اگر اطلاعات بازیابی حسابتان تغییر کند، فوراً با شما تماس می‌گیریم تا مطمئن شویم این فعالیت از جانب شما بوده است. اعلان‌ها از طریق رایانامه به شما ارسال می‌شوند، اما شما می‌توانید همچنین برای دریافت پیام‌های نوشتاری جدید در تلفنتان ثبت‌نام کنید.

دستگاه و مرورگر با یک کد راستی‌آزمایی یکسان به سیستم وارد می‌شوند

تقویت ورود به سیستم برای جلوگیری از حملات

یک گذرواژه قوی هکرها را متوقف کرده و حسابتان را ایمن نگه می‌دارد برای ایجاد یک گذرواژه خوب، مطمئن شوید که گذرواژه منحصربه‌فرد است، دارای ترکیبی از حروف، اعداد و نمادها است و اینکه فقط برای Google از آن استفاده می‌کنید.

ما همچنین با ارائهراستی‌آزمایی ۲ مرحله‌ای به حفظ امنیت بیشتر حسابتان کمک می‌کنیم. با راستی‌آزمایی ۲مرحله‌ای، برای ورود به حسابتان به چیزی بیشتر از گذرواژه شما نیاز است. می‌تواند یک کد ۶ رقمی باشد که به تلفنتان ارسال می‌شود، یا حتی برای محافظت بیشتر در مقابل فیشینگ، یک کلید امنیتی باشد که به درگاه USB رایانه‌تان وارد می‌کنید.

مرورگر، گذرواژه‌های محافظت‌شده در Chrome را نشان می‌دهد

محافظت از خود با این ابزارهای امنیت گذرواژه

اگر به مدیر گذرواژه داخلی Chrome اجازه دهید گذرواژه‌هایتان را برای وب‌سایت‌های مختلف به‌خاطر بسپارد، به‌راحتی می‌توانید از گذرواژه‌های قوی و منحصر‌به‌فرد برای هر سایت استفاده کنید. همچنین می‌توانید هشدار گذوراژه را اضافه کنید، یک افزونه Chrome که وقتی گذرواژه Google خود را در یک سایت غیر Google وارد می‌کنید با هشدار دادن به شما از حملات فیشینگ جلوگیری می‌کند.

Google Maps در مرورگر محل تلفن گم‌شده را که از راه دور قفل شده است، پیدا می‌کند

حفاظت از حساب خود در صورت گم کردن تلفن

اگر تلفنتان را گم کنید یا به سرقت برود، برای محافظت از داده‌هایتان در چند گام سریع، تنها کافی است به حساب من سر بزنید. خواه یک دستگاه Android داشته باشید یا iOS، می‌توانید مکان آن را پیدا کرده و آن را قفل کنید، گذرواژه‌تان را تغییر دهید، پیام سفارشی به صفحه اصلی‌تان اضافه کنید یا حتی همه داده‌های روی تلفن را پاک کنید.