داده‌های شما

می‌خواهیم بدانید چه نوع داده‌هایی را جمع‌آوری و استفاده می‌کنیم.

هنگامی که از سرویس‌های ما استفاده می‌کنید، در مورد داده‌هایتان به ما اعتماد می‌کنید. ما وظیفه خود می‌دانیم که در خصوص داده‌هایی که جمع‌آوری می‌کنیم و نحوه استفاده از آن‌ها جهت بهبود عملکرد سرویس‌هایمان برای شما شفاف‌سازی کنیم.

سه نوع داده اصلی که جمع‌آوری می‌کنیم در اینجا آمده است:

کارهایی که انجام می‌دهید

هنگامی که از سرویس‌های ما استفاده می‌کنید – برای مثال جستجو در Google، پیدا کردن مسیر در Google Maps یا تماشای ویدیو در YouTube – برای ارائه بهتر این سرویس‌ها به شما داده‌هایی را جمع‌آوری می‌کنیم. که شامل این موارد می‌شود:

 • چیزهایی که جستجو می‌کنید
 • وب‌سایت‌هایی که بازدید می‌کنید
 • ویدیوهایی که تماشا می‌کنید
 • آگهی‌هایی که کلیک می‌کنید یا ضربه می‌زنید
 • مکان شما
 • اطلاعات دستگاه
 • آدرس IP و داده‌های کوکی

چیزهایی که ایجاد می‌کنید

اکر با حساب Google خود وارد سیستم شوید، آنچه را که با استفاده از سرویس‌هایمان ایجاد می‌کنید، ذخیره و محافظت می‌کنیم. که شامل این موارد می‌شود:

 • ایمیل‌هایی که در Gmail ارسال و دریافت می‌کنید
 • مخاطبینی که اضافه می‌کنید
 • رویدادهای تقویم
 • عکس‌ها و ویدیوهایی که بارگذاری می‌کنید
 • سندنگار، اسلایدنگار و کاربرگ‌نگار در Drive

مواردی که شما را تبدیل به «شما» کرده است

هنگامی که برای یک حساب Google ثبت نام می‌کنید، اطلاعات اصلی را که به ما ارائه می‌کنید نگه می‌داریم. این اطلاعات می‌تواند شامل این موارد باشد:

 • نام
 • نشانی رایانامه و گذرواژه
 • تاریخ تولد
 • جنسیت
 • شماره تلفن
 • کشور شما
Google Maps در تلفن هوشمند

چگونه Google Maps شما را سریع‌تر به جاهای دیدنی می‌برد

وقتی از برنامه Google Maps استفاده می‌کنید، تلفنتان قسمت‌های ناشناسی از داده‌های مربوط به مکان شما را به Google ارسال می‌کند. این قسمت‌ها با داده‌های افراد اطراف شما ترکیب می‌شود تا الگوهای ترافیکی شناسایی شود. مثلاً زمانی که تعداد زیادی اتومبیل در امتداد یک خیابان به‌آرامی در حال حرکت هستند، Maps ترافیک سنگین را تشخیص داده و به شما اطلاع می‌دهد. بنابراین دفعه بعد که Maps تصادفی را به شما اطلاع می‌دهد و شما را به مسیر سریع‌تری هدایت می‌کند، این مسیر میان‌بر به لطف داده‌های رانندگان دیگر ارائه می‌شود.

نوار جستجوی Google با تکمیل خودکار

چگونه Google جستجوهای شما را به‌طور خودکار تکمیل می‌کند

می‌دانید زمانی که چیزی را جستجو می‌کنید و اشتباه تایپی دارید، به هر صورت Google منظور شما را می‌فهمد؟ مدل تصحیح املای ما از داده‌های افرادی که قبلاً همان اشتباه را انجام داده‌اند استفاده کرده و آن را برایتان تصحیح می‌کند. به همین‌ صورت وقتی «شیرز» را تایپ می‌کنید ما متوجه می‌شویم که منظورتان «شیراز» بوده است.

همچنین سابقه جستجویتان می‌تواند به Google در تکمیل خودکار جستجوهایتان کمک کند. اگر قبلاً برای «پروازهای تهران» جستجو کرده باشید، ممکن است قبل از اینکه حتی تایپ کردن آن را در جعبه جستجو تمام کنید آن را پیشنهاد کنیم. یا اگر طرفدار یک باشگاه فوتبال هستید و اغلب «امتیازهای بارسلونا» را جستجو می‌کنید، ممکن است فوراً آن را پیشنهاد کنیم.

برگه Chrome با فرمی پرشده به‌صورت تکمیل خودکار

چگونه Chrome فرم‌ها را برای شما تکمیل می‌کند

هر وقت خریدی انجام می‌دهید یا برای یک حساب آنلاین ثبت‌نام می‌کنید، برای تکمیل اطلاعات شخصی‌تان در فرم‌ها، زمانی را صرف می‌کنید. وقتی از Chrome استفاده می‌کنید می‌توانیم چیزهایی مثل نام، نشانی، شماره تلفن، نشانی رایانامه و اطلاعات پرداخت شما را ذخیره کنیم تا در تکمیل خودکار فرم‌ها از آن‌ها استفاده کنیم. همیشه می‌توانید فیلدهای تکمیل خودکار را ویرایش کنید یا این تنظیم را کلاً غیرفعال کنید.

نوار جستجوی Google با عکس نمایه و دکمه نتایج خصوصی

چگونه جستجوی Google به شما کمک می‌کند اطلاعاتتان را پیدا کنید

جستجوی Google اطلاعات مفیدی را از Gmail، ‏Google Photos، تقویم و موارد دیگر واکشی می‌کند و آن‌ها را در نتایج جستجوی خصوصی شما نشان می‌دهد پس لازم نیست خودتان آن‌ها را جستجو کنید. تنها کافی است برای چیزهایی مثل «my dentist appointment» (قرار دندان‌پزشکی من)، «show me my photos at the beach» (نمایش عکس‌های من در ساحل) یا «where is my hotel reservation» (رزرو هتل من کجاست) را جستجو کنید. تا زمانی که از سیستم خارج نشده باشید، این اطلاعات را از سایر سرویس‌های Google فقط در یک مرحله در اختیارتان قرار می‌دهیم.

حباب‌های گپ بین کاربر و «دستیار Google»

چگونه حساب Google شما می‌تواند در انجام کارها به شما کمک کند

چه در خانه باشید چه درحال حرکت، «دستیار» شما همیشه برای کمک آماده است. وقتی از «دستیار» خود سؤال می‌پرسید یا می‌خواهید کاری انجام دهد، از داده‌های به‌دست‌آمده از سرویس‌های دیگر Google برای انجام آنچه نیاز دارید استفاده می‌کند. مثلاً، اگر بپرسید «What coffee shops are nearby?‎» (چه کافی‌شاپ‌هایی این اطراف هستند؟) یا «Do I need an umbrella tomorrow?‎» (آیا فردا لازم است چتر داشته باشم؟) «دستیار» از اطلاعات Maps و «جستجو» و همچنین مکان، علایق و موارد ترجیحی شما استفاده می‌کند تا مرتبط‌ترین پاسخ را ارائه دهد. همیشه می‌توانید برای مشاهده یا حذف داده‌هایی که از تعامل با دستیارتان جمع‌آوری می‌شوند، به ابزار فعالیت من بروید.

تجربه‌تان را در Google تحت کنترل داشته باشید

در اینجا چند ابزار آورده شده است که می‌توانید از آن‌ها در هر زمانی برای مدیریت حریم خصوصی‌تان استفاده کنید.

مرورگر در حال نمایش «حساب من»

تنظیمات حریم خصوصی‌تان را در «حساب من» کنترل کنید

صرف‌نظر از اینکه حساب Google دارید یا خیر، شما تعیین می‌کنید چه نوع داده‌هایی باعث بهبود عملکرد سرویس‌های Google برای شما شوند. حساب من به شما امکان می‌دهد به ابزارهایی که می‌توانند در مدیریت اطلاعات شخصی‌تان و محافظت از حریم‌خصوصی‌تان مفید باشند، سریع دسترسی پیدا کنید.

جستجوهای گذشته در پنجره Chrome

در «فعالیت من» داده‌های موجود در حسابتان را ببینید

حساب من محلی است که می‌توانید هر چیزی را که با استفاده از سرویس‌های ما جستجو، بازدید یا تماشا کرده‌اید در آن پیدا کنید. برای به‌خاطر آوردن آسان‌تر فعالیت آنلاین گذشته‌تان، ابزارهایی را برای جستجو براساس موضوع، تاریخ و محصول در اختیارتان قرار می‌دهیم. می‌توانید فعالیت‌هایی خاص یا حتی کل موضوعاتی را که نمی‌خواهید با حسابتان مرتبط شود، به‌صورت دائم حذف کنید.

نماد ناشناس Chrome

با «حالت ناشناس»، وب را به‌صورت خصوصی جستجو کنید

سابقه وب شما می‌تواند نتایج جستجوی شما را مفیدتر کند اما برخی اوقات می‌خواهید به‌صورت خصوصی مرور کنید. اگر با یکی از عزیزانتان از رایانه‌تان به‌صورت مشترک استفاده می‌کنید، مثلاً شاید نمی‌خواهید سابقه جستجویتان، هدیه تولد غافلگیرکننده‌ای را که برای او جستجو کردید لو دهد. در چنین مواقعی، یک پنجره ناشناس در رایانه‌ یا دستگاه همراهتان باز کنید تا مانع از ذخیره سابقه مرورتان در Google Chrome شوید.