اینترنت امن‌‌تر

ما به امنیت بیشتر اینترنت برای همه کمک می‌کنیم.

ما در زمینه طراحی فناوری امنیتی که نه فقط برای کاربرانمان بلکه برای همه دنیای مجازی مفید باشد، سابقه طولانی داریم. وقتی برای ایمن‌تر کردن سرویس‌هایمان فناوری ایجاد می‌کنیم از این فرصت استفاده می‌کنیم و آن را در اختیار همه قرار می‌دهیم. و از آنجایی که با گذر زمان‌ها تهدیدها نیز تغییر می‌کنند، اقدامات آینده‌نگرانه و قابل تطبیق ما، مسیر را برای سایر شرکت‌ها جهت دنبال کردن این راه هموار می‌کند.

مرور ایمن فرا تر است از تنها محافظت کاربران Chrome.

در ابتدا فناوری مرور ایمن خود را برای محافظت از کاربران Chrome در مقابل بدافزار و تلاش‌های فیشینگ طراحی کردیم، به‌این‌صورت که وقتی می‌‌خواهند از وب‌سایت‌ها خطرناک دیدن کنند به‌ آن‌ها هشدار می‌دهیم. برای ایمن‌تر ساختن اینترنت برای همه، این فناوری را برای شرکت‌های دیگر رایگان کرده‌ایم تا در مرورگرهایشان مانند Apple Safari و Mozilla Firefox از آن استفاده کنند. امروزه نیمی از جمعیت مجازی جهان با «مرور ایمن» محافظت می‌شوند.

همچنین وقتی وب‌سایتی نقایص امنیتی دارد به مالک آن خبر می‌دهیم و ابزارهای رایگانی پیشنهاد می‌کنیم که به حل سریع مشکل کمک می‌کند. با ادامه اشتراک‌گذاری فناوری امنیتی جدید هم‌زمان با توسعه و طراحی آن، به ایمن‌تر کردن فضای مجازی برای همه کمک می‌کنیم.

ما از HTTPS برای حفظ ایمنی بیشتر شما هنگام مرور در اینترنت استفاده می‌کنیم

اتصال به سرویس‌های ما از طریق رمزگذاری HTTPS، از شما در مقابل چشمان بدخواه هکرهای مخرب محافظت می‌کند و به شما اطمینان می‌دهد که فقط به سایت و محتوای موردنظرتان دسترسی پیدا می‌کنید. ما برای تشویق وب‌سایت‌ها جهت استفاده از این امنیت افزوده، رمزگذاری HTTPS را یکی از معیارهایی قرار دادیم که الگوریتم جستجوی Google از آن برای رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها در نتایج جستجویمان استفاده می‌کند.

پاداش‌های امنیتی‌ برای اطلاع‌رسانی درباره آسیب‌پذیری‌ها در نظر گرفتیم

در Google ما طرح‌های پاداش امنیتی ایجاد می‌کنیم که به محققان مستقل برای یافتن آسیب‌پذیری‌های سرویس‌هایمان و ایجاد رفع اشکال‌ها هزینه پرداخت می‌کند. هر سال ما میلیون‌ها دلار به‌عنوان کمک‌ مالی برای تحقیقات و رفع‌ اشکال‌ها پاداش می‌دهیم. درحال حاضر از طرح‌های پاداش امنیتی برای بسیاری از محصولات Google مثل Chrome و Android استفاده می‌کنیم.

ابزارهای امنیتی‌مان را در اختیار برنامه‌نویسان قرار می‌دهیم.

وقتی فکر می‌کنیم فناوری امنیتی‌مان برای دیگران مفید است آن را در اختیارشان قرار می‌دهیم. مثلاً، «Google Cloud Security Scanner» را به‌صورت رایگان در اختیار برنامه‌نویسان قرار دادیم تا بتوانند برنامه‌های اینترنتی‌شان را در App Engine از لحاظ آسیب‌پذیری‌های امنیتی اسکن و تجزیه و تحلیل کنند.

داده‌های مربوط به اقداماتمان را جهت تقویت ایمنی بیشتر اینترنت در اختیار دیگران قرار می‌دهیم

از سال ۲۰۱۰، ‏Google‏ گزارش شفافیت را منتشر کرده است که حاوی اطلاعات آماری درخصوص موارد حذف به دلیل حق نسخه‌برداری، درخواست‌های دولتی برای داده‌های کاربر و اقدامات نوآورانه امنیتی مثل «مرور ایمن» است. همچنین داده‌های مربوط به استفاده صنعت از رمزگذاری برای وب‌سایت‌ها و ایمیل را در اختیار همگان قرار می‌دهیم. این کار را فقط برای به‌‌اشتراک گذاشتن پیشرفتمان با سایر کاربران انجام نمی‌دهیم، بلکه می‌خواهیم تشویقی باشد برای دیگران در جهت استفاده از استانداردهای امنیتی قوی‌تر برای داشتن اینترنتی امن‌تر برای همه.