نحوه عملکرد آگهی‌ها

اطلاعات شخصی شما را به هیچ کس نمی‌فروشیم.

بخش کثیری از کسب و کار ما بر پایه نمایش آگهی در ها و سرویس‌های Google و وب‌سایت‌‌ها و برنامه‌های دستگاه همراهی استوار است که با ما شریک هستند. با کمک آگهی‌‌ها می‌توانیم سرویس‌هایمان را رایگان در اختیار همه قرار دهیم. ما از داده‌ها برای نمایش این آگهی‌ها استفاده می‌کنیم اما اطلاعات شخصی مثل نام، نشانی رایانامه و اطلاعات پرداخت شما را نمی‌فروشیم.

از داده‌ها برای مربوط ساختن آگهی‌ها استفاده می‌کنیم

با استفاده از داده‌های جمع‌آوری‌شده از دستگاه‌هایتان سعی داریم آگهی‌های مفید به شما نشان می‌دهیم، داده‌هایی مثل جستجوها و مکان شما و وب‌سایت‌ها و برنامه‌هایی که استفاده کرده‌اید، ویدیوها و آگهی‌هایی که مشاهده کرده‌اید و اطلاعات شخصی‌ای که به ما ارائه کرده‌‌اید، مثل محدوده سنی‌تان و موضوعات موردعلاقه‌تان.

اگر به سیستم وارد شوید و از «تنظیمات آگهی‌» استفاده کنید، این داده‌ها به آگهی‌هایی که در همه دستگاه‌هایتان می‌بینید کمک می‌کند. مثلاً اگر سر کار در رایانه‌تان از یک وب‌سایت مسافرت دیدن کنید، ممکن است آخر شب روی گوشی‌تان آگهی‌هایی درباره قیمت‌های بلیت سفر هوایی به پاریس ببینید.

آگهی‌دهندگان فقط برای آگهی‌هایی هزینه پرداخت می‌کنند که افراد می‌بینند یا روی آن‌ها ضربه می‌زنند

وقتی آگهی‌دهندگان کمپین‌های تبلیغاتی را با ما راه‌اندازی می‌کنند، آن‌ها در قبال عملکرد واقعی آگهی‌هایشان وجه پرداخت می‌کنند نه اطلاعات شخصی شما. این می‌تواند شامل مواقعی باشد که فرد آگهی‌ای را می‌بیند، روی آن ضربه می‌زند یا با دیدن آن آگهی اقدامی انجام می‌دهد (مثلاً بارگیری یک برنامه یا پر کردن یک فرم درخواست).

عملکرد کمپین‌های تبلیغاتی را به آگهی‌دهندگان نشان می‌دهیم

به تبلیغ‌کنندگان درباره عملکرد آگهی‌هایشان اطلاع می‌دهیم اما این کار را بدون فاش کردن اطلاعات شخصی شما انجام می‌دهیم. در هر نقطه‌ از روند نمایش آگهی‌ها به شما، اطلاعات شخصی‌تان را محافظت‌شده و خصوصی نگه‌ می‌داریم.

نحوه عملکرد آگهی‌ها در سرویس‌های Google و سایت‌های شریک

ما از داده‌ها برای نمایش آگهی‌های مفید برای شما استفاده می‌کنیم، خواه این آگهی‌ها در سرویس‌های Google باشند یا وب‌سایت‌ها و برنامه‌های همراه شریک ما.

دوچرخه‌هایی با رنگ‌های مختلف در یک پنجره مرورگر

نحوه عملکرد آگهی‌های جستجو

وقتی از «جستجوی Google» استفاده می‌کنید، ممکن است آگهی‌ها کنار نتایج جستجوی مرتبط یا در بالای آن‌ها نمایش داده شوند. بیشتر اوقات این آگهی‌ها براساس جستجو‌هایی که همان موقع انجام دادید یا مکانتان نشان داده می‌شوند. مثلاً اگر جستجویی درباره «دوچرخه» انجام دهید، ممکن است آگهی دوچرخه‌های فروشی اطرافتان را ببینید.

در موارد دیگر برای نمایش آگهی‌های مفیدتر، از داده‌های دیگری همچون جستجوهای گذشته‌تان یا سایت‌هایی که بازدید کرده‌اید استفاده می‌کنیم. چون قبلاً «دوچرخه» را جستجو کردید، اگر اکنون «تعطیلات» را جستجو کنید، احتمالاً «تبلیغات جستجو» در خصوص مکان‌هایی برای دوچرخه‌سواری در تعطیلات می‌بینید.

Google Ads در Gmail برجسته‌شده به رنگ زرد

نحوه عملکرد آگهی‌های YouTube

وقتی در YouTube ویدیویی تماشا می‌کنید، ممکن است قبل از ویدیو یا در صفحه ویدیو آگهی‌هایی برای شما پخش شود. این آگهی‌ها بر اساس ویدیوهایی که تماشا کرده‌اید و داده‌های دیگر مانند جستجوهای فعلی و اخیر شما در YouTube نشان داده می‌شوند.

مثلاً اگر «نکاتی درباره مد» جستجو کنید یا ویدیوهایی درباره زیبایی تماشا کنید، احتمالاً آگهی‌ای را می‌بینید که درباره مجموعه‌های زیبایی جدید است. این آگهی‌ها به حمایت مالی از سازندگان ویدیوهایی که تماشا می‌کنید کمک می‌کند.

اگر نمی‌خواهید آگهی‌های YouTube را تماشا کنید، بسیاری از آن‌ها را می‌توانید رد کنید.

ویدیوی YouTube از خانمی خوشحال آگهی‌ بازشو درباره عینک‌های آفتابی مد روز دارد

نحوه عملکرد آگهی‌های Gmail

آگهی‌هایی که در Gmail می‌بینید، براساس داده‌های مرتبط با حساب Google شما هستند. برای مثال، ممکن است فعالیت شما در سایر سرویس‌های Google (مانند YouTube یا «جستجو») بر نوع آگهی‌هایی که در Gmail می‌بینید تأثیر بگذارد. Google برای نمایش آگهی‌ها به شما، از کلیدواژه‌ها یا پیام‌های موجود در صندوق ورودی‌تان استفاده نمی‌کند. هیچ‌کس به‌منظور نمایش آگهی به شما، رایانامه‌هایتان را نمی‌خواند.

مرورگر با عکس نمایه‌ نشان‌دهنده یک آگهی برای یک کیف سبز شیک

نحوه عملکرد آگهی‌ها در سایت‌های شریک Google

بسیاری از وب‌سایت‌ها و برنامه‌های همراه با ما برای نمایش آگهی‌ مشارکت می‌کنند. این آگهی‌دهندگان تصمیم می‌گیرند براساس اطلاعات شخصی که کاربرانمان با ما به اشتراک گذاشتند و داده‌هایی که ما درباره فعالیت‌های آنلاین آن‌ها جمع‌آوری کردیم، آگهی‌های موردنظرشان را برای «انواع» مخاطبین نمایش دهند: مثلاً «مردان ۲۵ تا ۳۴ سالی که به سفر علاقه دارند.»

ممکن است براساس سایت‌هایی که قبلاً بازدید کردید، آگهی‌ به شما نشان دهیم - مثلاً ممکن است آگهی‌ای را در مورد کفش قرمزی ببینید که به سبد خرید آنلاینتان اضافه کردید اما از خرید آن منصرف شدید. اما این کار را بدون فاش کردن هر گونه اطلاعات شخصی از جمله نام، نشانی رایانامه یا اطلاعات صورت‌حساب شما انجام می‌دهیم.

تجربه‌تان را در مورد آگهی‌های Google تحت کنترل داشته باشید

ابزارهایی را در اختیارتان قرار می‌دهیم که می‌توانید از آن‌ها برای کنترل انواع آگهی‌هایی که می‌بینید استفاده کنید، خواه به سیستم وارد شده باشید یا خیر.

رایانه لوحی با «تنظیمات آگهی» و آگهی برای عینک آفتابی

کنترل آگهی‌های مبتنی بر تنظیمات ترجیحی

در تنظیمات آگهی، می‌توانید براساس موضوعات دلخواهتان آگهی‌ها را کنترل کنید. مثلاً اگر از تنظیمات «شخصی‌سازی آگهی‌ها» برای نشان دادن علاقه‌تان به موسیقی پاپ به Google استفاده می‌کنید، ممکن است وقتی به YouTube وارد می‌شوید آگهی موسیقی‌های در شرف انتشار و اجراهای اطرافتان را ببینید.

اگر وقتی هنوز از سیستم خارج نشدید «شخصی‌سازی آگهی‌ها» را خاموش کنید، دیگر آگهی‌های مرتبط با علاقه‌تان را در سرویس‌های Google و همچنین در وب‌سایت‌ها و برنامه‌های شریکمان نمی‌بینید. اگر از سیستم خارج شده باشید، خاموش کردن «شخصی‌سازی آگهی‌ها» فقط روی سرویس‌هایی تأثیر می‌گذارد که آگهی‌ها در آن‌ها نشان داده می‌شوند.

آگهی Google برای یک ماشین سبز رنگ با دکمه صامت کردن در بالا

حذف آگهی‌هایی که نمی‌خواهید ببینید

در بسیاری از آگهی‌هایی که از طریق برنامه‌ها و وب‌سایت‌های شریکمان نمایش می‌دهیم، به شما امکان «صامت کردن این آگهی» را می‌دهیم. با انتخاب «X» در گوشه آگهی، می‌توانید آگهی‌هایی را که دیگر به نظرتان مرتبط نیستند حذف کنید.

برای مثال، آگهی‌های مربوط به خودرو ممکن است در هنگام جستجوی یک خودروی جدید در بازار مفید بوده باشند، اما زمانی که با خوشحالی در حال گشت و گذار در خودروی جدیدتان هستید، احتمالاً مایل به دیدن آگهی‌های بیشتر درباره خودرویی که به‌تازگی خریداری کرده‌اید، نیستید.

اگر به سیستم وارد شوید و از «تنظیمات آگهی» استفاده کنید، این کنترل روی وب‌سایت‌ها و برنامه‌های شریک با ما، در دستگاه‌هایی که با آن‌ها به سیستم وارد شده‌اید، اعمال می‌شود.

همچنین می‌توانید بدون ورود به سیستم با استفاده از «مسدود کردن این آگهی‌دهنده» در سرویس‌های Google که این آگهی را نشان می‌دهند، آگهی‌ها را مسدود کنید.

آگهی برای عینک آفتابی با دکمه اطلاعات در بالا

ببینید از چه داده‌هایی برای نمایش آگهی به شما استفاده می‌کنیم

می‌خواهیم به شما کمک کنیم داده‌هایی را که برای نمایش آگهی‌ها به شما استفاده می‌شوند بهتر درک کنید. «چرا این آگهی»، قابلیتی است که به شما امکان می‌دهد با کلیک کردن روی درخواست به علت نمایش یک آگهی خاص پی ببرید. مثلاً ممکن است چون از وب‌سایت‌های مد بازدید می‌کنید، آگهی‌ای را درباره یک لباس ببینید. یا وقتی آگهی‌ای در مورد یک رستوران می‌بینید، احتمالاً متوجه می‌شوید که نمایش این آگهی به دلیل مکان شماست. این نوع داده‌ها به ما کمک می‌کنند درباره چیزهایی که ممکن است برایتان مفید باشد به شما آگهی نشان دهیم. اما به خاطر داشته باشید هیچ وقت این داده‌ها را با آگهی‌دهندگان به اشتراک نمی‌گذاریم.