Teie turvalisus

Teie turvalisus on meie jaoks alati esmane.

Kui teie andmed ei ole kaitstud, ei ole need ka privaatsed. Seetõttu kaitseme Google'i teenuseid, näiteks otsingut, Mapsi ja YouTube'i ühe kvaliteetseima turvataristuga maailmas.

Krüpteerimine tagab andmete edastamisel nende privaatsuse

Krüpteerimine muudab meie teenused veelgi turvalisemaks ja privaatsemaks. Kui saadate e-kirju, jagate videoid, külastate mõnd veebisaiti või talletate fotosid, liiguvad teie loodavad andmed seadme, Google'i teenuste ja meie andmekeskuste vahel. Kaitseme neid andmeid mitme turvakihiga, sh maailma juhtiva krüpteerimistehnoloogiaga, nagu HTTPS ja transpordikihi turvaprotokoll.

Meie pilvetaristu kaitseb teie andmeid 24 tundi päevas ja 7 päeva nädalas

Google'ile kuulub maailma üks turvalisemaid ja usaldusväärsemaid pilvetaristuid, kust ei puudu näiteks kohandatud andmekeskused ja mandritevahelise andmeedastuse merekaablid. Taristut jälgitakse pidevalt, et teie andmed oleksid kaitstud ja vajaduse korral saadaval. Tegelikult jagame andmeid mitme andmekeskuse kaudu, nii et tulekahju või katastroofi puhul saab need automaatselt ja sujuvalt stabiilsetesse ning turvalistesse asukohtadesse suunata.

Ohutuvastus aitab meie teenuseid kaitsta

Jälgime pidevalt oma teenuseid ja nende alustaristut, et kaitsta neid ohtude, sh rämpsposti, pahavara, viiruste ja muud tüüpi ründeprogrammide eest.

Valitsusasutused ei pääse teie andmetele vahetult juurde

Me ei anna kunagi „tagaukse” kaudu juurdepääsu teie andmetele ega oma serveritele, kus teie andmeid talletatakse. See tähendab, et ühelgi USA ega mis tahes muu riigi valitsusasutusel ei ole juurdepääsu meie kasutajate andmetele. Mõnikord saadavad õiguskaitseorganid meile kasutajaandmete taotlusi. Meie juriidiline tiim vaatab need üle ja lükkab tagasi kõik taotlused, mis on liiga üldised või ei järgi taotluse esitamise korda. Koostasime põhjaliku läbipaistvusraporti, kus on andmete taotlemist üksikasjalikult käsitletud.

Eiffeli torni foto krüpteerimine

Gmaili krüpteerimisfunktsioon tagab e-kirjade privaatsuse

Gmail on alati toetanud krüpteeritud ühendusi, et häkkerid ei saaks teie saadetud kirju lugeda. Gmail hoiatab teid ka võimalike turvariskide eest, näiteks kui saate e-kirja, mida ei saadetud krüpteeritud ühenduse kaudu.

Gmaili meiliümbrik aktiveerib turvavärava hoiatusmärgi

Gmaili rämpspostikaitse filtreerib välja kahtlased e-kirjad

Paljud pahavara- ja andmepüügirünnakud saavad alguse e-postist. Turvaline Gmail kaitseb teid rämpsposti, andmepüügi ja pahavara eest paremini kui mis tahes muu e-postiteenus. Gmail analüüsib miljardite e-kirjade alusel loodud mustreid, et tuvastada rämpspostiks märgitud e-kirjade omadusi. Seejärel blokeerib teenus nende omaduste alusel kahtlased või ohtlikud e-kirjad, enne kui need üldse teieni jõuavad. Valige kahtlaste kirjade saamisel käsk „Teata rämpspostist”, et olla abiks turvalisema teenuse tagamisel.

Masinõpe ja tehisintellekt aitavad Gmaili rämpspostifiltrit veelgi tõhusamaks muuta. 99,9% rämpspostist ei jõua teie postkasti.

Chrome'i brauser koos turvavärskenduse edenemisribaga

Chrome värskendab brauseri turvalisust automaatselt

Turvatehnoloogia muutub pidevalt, mistõttu tuleb ohutuse tagamiseks ajaga kaasas käia. Seetõttu kontrollib Chrome regulaarselt, kas kasutate brauseri versiooni, mis hõlmab uusimaid turvaparandusi, kaitset pahavara ja petlike saitide eest ning muid turvafunktsioone. Chrome värskendab end automaatselt, seega kaitseb teid alati uusim Chrome'i turvatehnoloogia.

Kahjulik rakendus hiilib seadmesse

Google Play hoiab potentsiaalselt kahjulikud rakendused teie telefonist eemal

Seadme suurimaks turvaohuks võivad osutuda installitavad rakendused. Meie tuvastussüsteem märgistab potentsiaalselt kahjulikud rakendused enne, kui need Play poodi jõuavad. Kui me ei tea, kas rakendus on ohutu, vaatavad Androidi turvatiimi liikmed selle isiklikult üle. Kuna täiustame tuvastussüsteemi pidevalt, hindame uuesti ka juba Google Plays olevaid rakendusi ja eemaldame potentsiaalselt kahjuliku sisu, et see ei jõuaks teie seadmesse.

Google blokeerib pahatahtlikud ja eksitavad reklaamid

Teie veebikogemust võivad rikkuda reklaamid, mis hõlmavad pahavara, varjavad soovitud sisu, reklaamivad võltskaupu või rikuvad muul moel meie reklaamieeskirju. Suhtume sellesse probleemi väga tõsiselt. Igal aastal blokeerivad meie töötajad kõrgetasemelise tarkvara abil ligi miljard sobimatut reklaami. Samuti on on teie käsutuses tööriistad, mille abil sobimatutest reklaamidest teatada ja esitatavaid reklaamitüüpe hallata. Avaldame regulaarselt ka statistikat ja häid tavasid, et Internet oleks kõigi jaoks ohutum koht.

Google'i turvalisuse kilp ja kontroll-loend

Kaitske oma kontot turvakontrolliga

Esmane, mille abil oma Google'i kontot kaitsta, on turvakontroll. Selle tööriistaga saate kontrollida, kas teie taastamisteave on ajakohane, kas kasutate endiselt kontoga ühendatud veebisaite, rakendusi ja seadmeid ning kas need on usaldusväärsed. Kui miski näib kahtlane, saate kohe seadeid või parooli muuta. Turvakontroll võtab vaid paar minutit ning seda saab teha ükskõik kui sageli.

Tehke turvakontroll
Gmail saab kahtlase tegevuse hoiatuse

Näete kahtlase tegevuse hoiatusi

Teie konto kaitsmiseks pahatahtlike inimeste eest hoiame silma peal tavapäratutel tegevustel ja teavitame teid, kui miski ei tundu õige olevat. Näiteks kui tundmatu seade proovib teie kontole sisse logida või kui teie konto taastamisteavet muudetakse, võtame teiega kohe ühendust kinnitamaks, et need on teie tegevused. Märguanded saadetakse teile meilitsi, kuid võite ka registreeruda, et need saadetaks tekstsõnumitena teie telefoni.

Sama kinnituskoodiga seadmesse ja brauserisse sisselogimine

Muutke sisselogimine turvalisemaks, et vältida rünnakuid

Tugev parool heidutab häkkereid ja kaitseb teie kontot. Hea parooli loomiseks veenduge, et see oleks kordumatu, et see sisaldaks nii tähti, numbreid kui ka sümboleid ja et kasutaksite seda ainult Google'is.

Samuti pakume konto kaitsmiseks kaheastmelise kinnitamise funktsiooni. Kaheastmelise kinnitamise puhul ei piisa teie kontole sisselogimiseks paroolist. Võite lisaks paroolile kasutada kuuekohalist koodi, mis saadetakse teie telefoni, või turvavõtit, mille sisestate arvuti USB-porti ja mis kaitseb veelgi paremini andmepüügi eest.

Brasuer näitab Chrome'is kaitstud paroole

Kaitske end nende paroolide turvalisuse tööriistadega

Kui lubate Chrome'i sisseehitatud paroolihalduril eri veebisaitidel oma paroolid meelde jätta, on teil lihtsam igal saidil kasutada tugevat ja kordumatut parooli. Võite lisada ka paroolialarmi. See Chrome'i laiendus esitab andmepüügirünnakute vältimiseks hoiatuse, kui sisestate Google'i parooli Google'iga mitteseotud saidil.

Google Maps tuvastab brauseris kaotsiläinud ja kaugühenduse kaudu lukustatud telefoni asukoha

Kaitske oma kontot, kui telefon läheb kaotsi

Kui teie telefon varastatakse või läheb kaotsi, külastage jaotist Minu konto, kus saate paari toiminguga oma andmeid kaitsta. Saate telefoni lukustada ja selle asukoha tuvastada, parooli muuta, avakuvale kohandatud sõnumi lisada või isegi kõik andmed kustutada, olenemata sellest, kas teil on Android- või iOS-i seade.