Teie turvalisus

Teie turvalisus on meie jaoks alati esmane.

Kui teie andmed ei ole kaitstud, ei ole need ka privaatsed. Seetõttu kaitseme Google'i teenuseid, näiteks otsingut, Mapsi ja YouTube'i ühe kvaliteetseima turvataristuga maailmas.

Krüpteerimine tagab andmete edastamisel nende privaatsuse

Krüpteerimine muudab meie teenused veelgi turvalisemaks ja privaatsemaks. Kui saadate e-kirju, jagate videoid, külastate mõnd veebisaiti või talletate fotosid, liiguvad teie loodavad andmed seadme, Google'i teenuste ja meie andmekeskuste vahel. Kaitseme neid andmeid mitme turvakihiga, sh maailma juhtiva krüpteerimistehnoloogiaga, nagu HTTPS ja transpordikihi turvaprotokoll.

Meie pilvetaristu kaitseb teie andmeid 24 tundi päevas ja 7 päeva nädalas

Google'ile kuulub maailma üks turvalisemaid ja usaldusväärsemaid pilvetaristuid, kust ei puudu näiteks kohandatud andmekeskused ja mandritevahelise andmeedastuse merekaablid. Taristut jälgitakse pidevalt, et teie andmed oleksid kaitstud ja vajaduse korral saadaval. Tegelikult jagame andmeid mitme andmekeskuse kaudu, nii et tulekahju või katastroofi puhul saab need automaatselt ja sujuvalt stabiilsetesse ning turvalistesse asukohtadesse suunata.

Ohutuvastus aitab meie teenuseid kaitsta

Jälgime pidevalt oma teenuseid ja nende alustaristut, et kaitsta neid ohtude, sh rämpsposti, pahavara, viiruste ja muud tüüpi ründeprogrammide eest.

Valitsusasutused ei pääse teie andmetele vahetult juurde

Me ei anna kunagi „tagaukse” kaudu juurdepääsu teie andmetele ega oma serveritele, kus teie andmeid talletatakse. See tähendab, et ühelgi USA ega mis tahes muu riigi valitsusasutusel ei ole juurdepääsu meie kasutajate andmetele. Mõnikord saadavad õiguskaitseorganid meile kasutajaandmete taotlusi. Meie juriidiline tiim vaatab need üle ja lükkab tagasi kõik taotlused, mis on liiga üldised või ei järgi taotluse esitamise korda. Koostasime põhjaliku läbipaistvusraporti, kus on andmete taotlemist üksikasjalikult käsitletud.

Eiffeli torni foto krüpteerimine

Gmaili krüpteerimisfunktsioon tagab e-kirjade privaatsuse

Gmail on alati toetanud krüpteeritud ühendusi, et häkkerid ei saaks teie saadetud kirju lugeda. Gmail hoiatab teid ka võimalike turvariskide eest, näiteks kui saate e-kirja, mida ei saadetud krüpteeritud ühenduse kaudu.

Gmaili meiliümbrik aktiveerib turvavärava hoiatusmärgi

Gmaili rämpspostikaitse filtreerib välja kahtlased e-kirjad

Paljud pahavara- ja andmepüügirünnakud saavad alguse e-postist. Turvaline Gmail kaitseb teid rämpsposti, andmepüügi ja pahavara eest paremini kui mis tahes muu e-postiteenus. Gmail analüüsib miljardite e-kirjade alusel loodud mustreid, et tuvastada rämpspostiks märgitud e-kirjade omadusi. Seejärel blokeerib teenus nende omaduste alusel kahtlased või ohtlikud e-kirjad, enne kui need üldse teieni jõuavad. Valige kahtlaste kirjade saamisel käsk „Teata rämpspostist”, et olla abiks turvalisema teenuse tagamisel.

Masinõpe ja tehisintellekt aitavad Gmaili rämpspostifiltrit veelgi tõhusamaks muuta. 99,9% rämpspostist ei jõua teie postkasti.

Chrome'i brauser koos turvavärskenduse edenemisribaga

Chrome värskendab brauseri turvalisust automaatselt

Turvatehnoloogia muutub pidevalt, mistõttu tuleb ohutuse tagamiseks ajaga kaasas käia. Seetõttu kontrollib Chrome regulaarselt, kas kasutate brauseri versiooni, mis hõlmab uusimaid turvaparandusi, kaitset pahavara ja petlike saitide eest ning muid turvafunktsioone. Chrome värskendab end automaatselt, seega kaitseb teid alati uusim Chrome'i turvatehnoloogia.

Kahjulik rakendus hiilib seadmesse

Google Play hoiab potentsiaalselt kahjulikud rakendused teie telefonist eemal

Seadme suurimaks turvaohuks võivad osutuda installitavad rakendused. Meie tuvastussüsteem märgistab potentsiaalselt kahjulikud rakendused enne, kui need Play poodi jõuavad. Kui me ei tea, kas rakendus on ohutu, vaatavad Androidi turvatiimi liikmed selle isiklikult üle. Kuna täiustame tuvastussüsteemi pidevalt, hindame uuesti ka juba Google Plays olevaid rakendusi ja eemaldame potentsiaalselt kahjuliku sisu, et see ei jõuaks teie seadmesse.

Google blokeerib pahatahtlikud ja eksitavad reklaamid

Teie veebikogemust võivad rikkuda reklaamid, mis hõlmavad pahavara, varjavad soovitud sisu, reklaamivad võltskaupu või rikuvad muul moel meie reklaamieeskirju. Suhtume sellesse probleemi väga tõsiselt. Igal aastal blokeerivad meie töötajad kõrgetasemelise tarkvara abil ligi miljard sobimatut reklaami. Samuti on on teie käsutuses tööriistad, mille abil sobimatutest reklaamidest teatada ja esitatavaid reklaamitüüpe hallata. Avaldame regulaarselt ka statistikat ja häid tavasid, et Internet oleks kõigi jaoks ohutum koht.

Parimad nõuanded, mis aitavad teil end veebis kaitsta

Kaitske oma veebikontosid ja isiklikke andmeid, järgides neid kiireid nõuandeid.

  • Kaitske oma seadmeid

  • Vältige andmepüügikatseid

  • Sirvige Internetis turvaliselt

Google'i turvalisuse kilp ja kontroll-loend

Looge tugevad paroolid

Tugeva ja turvalise parooli loomine on veebikontode kaitsmise kõige tähtsam osa. Parooli loomiseks võite kasutada teatud järjekorras sõnu, mis jäävad teile meelde, ent mida on teistel raske ära arvata. Võite ka võtta pika lause ja luua parooli sõnade algustähtedest. Looge vähemalt 8 tähemärgi pikkune parool, et see oleks veelgi tõhusam – mida pikem parool, seda tugevam.

Kui teil palutakse lisada turvaküsimuste vastused, kaaluge valeteabe kasutamist, et vastuseid oleks veelgi raskem ära arvata.

Ärge kasutage paroole mitu korda

Kasutage igal kontol unikaalset parooli

Sama parooli kasutamine mitmel kontol, näiteks Google'i kontol, sotsiaalse meedia profiilidel ja jaemüügisaitidel, suurendab teie turvariski. See oleks sama mis kodu, auto ja kontori lukustamine sama võtmega – kui keegi saab juurdepääsu ühele neist, on kõigi turvalisus rikutud.

Hoidke mitmel paroolil silma peal

Paroolihaldur, näiteks Google Smart Lock Chrome'i brauseris, aitab teil kõigi veebikontode paroole kaitsta ja neil silma peal hoida. Samuti võimaldab see turvaküsimuste vastustel silma peal hoida ja juhuslikke paroole luua.

Kaitske end häkkerite eest kaheastmelise kinnitamisega

Kaheastmeline kinnitamine aitab kõik soovimatud isikud teie kontolt eemal hoida, paludes teil kontole sisselogimiseks peale kasutajanime ja parooli kasutada ka sekundaarset tegurit. Näiteks Google'i puhul on selleks rakendusega Google Authenticator loodud kuuekohaline kood või Google'i rakenduses kuvatav viip, mis palub usaldusväärses seadmes sisselogimise kinnitada.

Andmepüügivastase kaitse tõhustamiseks võite kasutada füüsilist turvavõtit, mis tuleb sisestada arvuti USB-porti või ühendada mobiilseadmega NFC (lähiväljaside) või Bluetoothi kaudu.

Hoidke tarkvara ajakohasena

Selleks et kaitsta end turvahaavatavuste eest, kasutage alati veebibrauseri, operatsioonisüsteemi, pistikprogrammide ja dokumendiredaktorite ajakohast tarkvaraversiooni. Kui näete tarkvara värskendamise märguannet, tasub värskendada niipea kui võimalik.

Kontrollige regulaarselt kasutatavat tarkvara ja veenduge, et teil oleks alati uusim saadaolev versioon. Mõningad teenused (nt Chrome'i brauser) värskendavad end automaatselt.

Kasutage ekraanilukku

Kui te ei kasuta parajasti oma arvutit, telefoni, süle- või tahvelarvutit, lukustage selle ekraan, et teised ei saaks teie seadet kasutada. Turvalisuse suurendamiseks seadistage seade nii, et see lukustuks unerežiimi aktiveerumisel automaatselt.

Lukustage kaotsiläinud telefon

Kui teie telefon läheb kaotsi või varastatakse, avage jaotis Minu konto ja valige „Leidke oma telefon”, et kaitsta oma andmeid mõne kiire toiminguga. Saate nii iOS-il kui ka Androidil põhinevat telefoni kaugühenduse kaudu leida ja lukustada, et keegi teine ei saaks seda kasutada ega pääseks juurde teie isiklikele andmetele.

Brasuer näitab Chrome'is kaitstud paroole

Hoidke potentsiaalselt kahjulikud rakendused telefonist eemal

Laadige mobiilirakendusi alla ainult usaldusväärsest allikast. Android-seadmete kaitsmiseks kontrollib Google Play Protect kõiki Google Play poes olevaid rakendusi enne allalaadimist. Samuti kontrollib teenus regulaarselt teie seadet veendumaks, et see ei sisaldaks muudest allikatest pärinevaid potentsiaalselt kahjulikke rakendusi.

Oma andmete kaitsmiseks tehke järgmist.

  • Vaadake rakendused üle ja kustutage need, mida te ei kasuta
  • Avage rakenduste poe seaded ja lubage automaatvärskendused
  • Lubage ainult usaldusväärsetel rakendustel pääseda juurde tundlikele andmetele, nagu teie asukoht ja fotod

Vältige meilipettusi ning võltsauhindu ja -kingitusi

Võõrastelt pärit sõnumid on alati kahtlased, eriti kui need tunduvad liiga head, et olla tõsi – näiteks sõnumid, kus pakutakse küsitlusele vastamise eest auhindu, reklaamitakse kiirelt rikastumise viise või väidetakse, et olete midagi võitnud. Ärge klõpsake kahtlastel linkidel ega sisestage isiklikke andmeid kahtlastel vormidel ja küsitlustes.

Olge ettevaatlik taotlustega, kus küsitakse isiklikke andmeid

Ärge vastake kahtlastele meilidele, kiirsõnumitele ega hüpikakendele, kus küsitakse isiklikke andmeid, näiteks paroole, pangakonto- ja krediitkaardinumbreid või isegi teie sünnipäeva. Isegi kui sõnum pärineb usaldusväärselt saidilt, näiteks teie pangalt, ärge klõpsake lingil ega vastake sõnumile. Selle asemel logige oma kontole sisse otse veebisaidil või rakenduses.

Pidage meeles, et ehtsad saidid ja teenused ei saada teile sõnumeid, kus palutakse saata meilitsi paroole või finantsandmeid.

Vältige pettureid, kes esinevad kellegi teisena

Kui keegi tuttav saadab teile meili, ent sõnum näib imelik, on tema konto võib-olla häkitud.

Olge ettevaatlik järgmiste sõnumite suhtes.

  • Pakilised rahataotlused
  • Isik väidab, et on välismaal kitsikuses
  • Isik väidab, et tema telefon varastati ja talle ei saa helistada

Ärge vastake sõnumitele ega klõpsake linkidel, kui te ei ole kindel, kas sõnum on ehtne.

Kontrollige faile enne allalaadimist

Teatud keerukamad andmepüügirünnakud võivad põhineda nakatunud dokumentidel ja PDF-vormingus manustel. Kui teile saadetakse kahtlane manus, avage see Chrome'i või Google Drive'i abil ohutult, et vähendada seadme nakatumise ohtu. Kui tuvastame viiruse, esitatakse teile hoiatus.

Kasutage turvalisi võrke

Olge ettevaatlik avalike ja tasuta WiFi-võrkudega, isegi kui need nõuavad parooli. Kui loote ühenduse avaliku võrguga, saavad kõik läheduses olevad inimesed potentsiaalselt jälgida teie tegevusi veebis, näiteks külastatavaid veebisaite ja saitidele sisestatavat teavet. Kui avalik või tasuta WiFi on ainus võimalus, annab Chrome'i brauser aadressiribal teada, kas sait on turvaline.

Enne tundliku teabe sisestamist valige turvaline ühendus

Veebi sirvides veenduge, et ühendus külastatavate saitidega oleks turvaline, eriti kui plaanite sisestada tundlikku teavet, näiteks paroole või krediitkaardi üksikasju. Turvalise URL-i alguses on HTTPS. Chrome'i brauseris kuvatakse URL-i väljal roheline lukustusikoon ja märge „Turvaline”. Kui URL ei ole turvaline, kuvatakse märge „Ebaturvaline”. HTTPS aitab teil ohutult sirvida, luues brauseris või rakenduses külastatavate veebisaitidega turvalise ühenduse.