Ohutum Internet

Aitame muuta Interneti kõigi jaoks ohutumaks.

Meil on pikaajalised kogemused turvatehnoloogiate arendamise alal, millest võidavad nii meie kasutajad kui ka veebimaailm tervikuna. Kui oleme loonud oma teenuste kaitsmiseks tõhusama tehnoloogia, siis otsime võimalusi, kuidas seda kõigiga jagada. Oleme oma tegevuses ettenägelikud ja rakendame aina teisenevate ohtude osas kiiresti kohaseid meetmeid. Seetõttu oleme ka teistele teerajajaks.

Google'i ohutu sirvimine kaitseb ka teisi peale Chrome'i kasutajate

Lõime algselt Google'i ohutu sirvimise tehnoloogia eesmärgiga kaitsta Chrome'i kasutajaid pahavara ja andmepüügikatsete eest, hoiatades neid, kui nad üritasid külastada ohtlikke veebisaite. Selleks et muuta Internet kõigi jaoks ohutumaks, pakume seda tehnoloogiat muudele ettevõtetele brauserites (sealhulgas Apple Safaris ja Mozilla Firefoxis) tasuta kasutamiseks. Praeguseks kaitseb Google'i ohutu sirvimine juba pooli veebikasutajaid.

Samuti teavitame veebisaidi omanikku saidi turvaprobleemidest ja pakume tasuta tööriistu probleemide lahendamiseks. Jagame ka edaspidi meie arendatud uusi turvatehnoloogiaid, mis muudavad Interneti kõigi jaoks ohutumaks.

Kasutame HTTPS-i, et teid veebis sirvimise ajal kaitsta

Kui loote meie teenustega ühenduse HTTPS-krüpteerimise abil, kaitseb see teid uudishimulike pilkude ja pahatahtlike häkkerite eest, et te ei eksiks õigelt teelt. Selleks et võimalikult palju veebisaite võtaksid selle täiendava turvameetme kasutusele, arvestab Google'i otsingu algoritm otsingutulemustes veebisaitide järjestamisel ühena paljudest parameetritest ka HTTPS-krüpteerimise tuge.

Anname turvaaukude vähendamise eesmärgil välja turvapreemiaid

Loome Google'i turvapreemiate programme, mille raames premeeritakse sõltumatuid eksperte, kes otsivad meie teenustes turvaauke ning leiavad nende kõrvaldamiseks lahendusi. Eraldame igal aastal miljoneid dollareid osalejate stipendiumitele ja vigade leidmise preemiatele. Kasutame praegu turvapreemiate programme paljude Google'i toodete, näiteks Chrome'i ja Androidi puhul.

Muudame turvatööriistad arendajatele kättesaadavaks

Jagame oma turvatehnoloogiaid, kui leiame, et need võivad ka teisi aidata. Näiteks on meie Google'i pilveteenuste turvaskanner arendajatele tasuta saadaval, et nad saaksid App Engine'is oma veebirakendusi turvaaukude suhtes skannida ja analüüsida.

Jagame teavet oma tavade kohta, et muuta Internet ohutumaks

Google on alates 2010. aastast avaldanud läbipaistvusraporteid, mis sisaldavad näiteks autoriõiguste rikkumisest tingitud sisueemalduste, valitsusasutuste esitatud kasutajaandmete taotluste ning Google'i turvaprogrammide (nt ohutu sirvimine) statistikat. Esitame teavet ka selle kohta, milliseid veebisaitide ja e-posti krüpteerimisfunktsioone oleme juurutanud. Meie eesmärk ei ole üksnes kasutajaid oma tegevusest teavitada, vaid innustada ka teisi ettevõtteid tõhusamaid turvastandardeid rakendama, et Internet oleks kõigi jaoks ohutum.