Reklaamide tööpõhimõte

Me ei müü teie isiklikke andmeid kellelegi.

Suur osa meie tegevusest põhineb reklaamide näitamisel nii Google'i teenustes kui ka meie partnerite veebisaitidel ja mobiilirakendustes. Tänu reklaamidele saame pakkuda kõigile tasuta teenuseid. Esitame teile andmete alusel reklaame, kuid me ei müü teie isiklikke andmeid, nagu teie nime, e-posti aadressi ja makseteavet.

Kasutame andmeid reklaamide asjakohaseks muutmiseks

Püüame teile näidata kasulikke reklaame teie seadmetest kogutud andmete alusel. Andmed hõlmavad teie otsinguid ja asukohateavet, külastatud veebisaite ja kasutatud rakendusi, vaadatuid videoid ja reklaame ning isiklikke andmeid, mille olete meile edastanud, nagu vanusevahemik, sugu ja huvipakkuvad teemad.

Kui olete sisse logitud ja teie reklaamiseaded seda lubavad, esitatakse teile kõigis seadmetes andmete põhjal reklaame. Seega kui külastate tööl arvutis reisisaiti, võidakse teile õhtul telefonis reklaamida lennupileteid Pariisi.

Reklaamijad maksavad ainult reklaamide eest, mida inimesed näevad või puudutavad

Reklaamikampaaniate esitamisel maksavad reklaamijad meile reklaamide tegeliku toimivuse järgi, mitte teie isiklike andmete eest. See võib tähendada, et nad maksavad iga kord, kui keegi reklaami vaatab või puudutab või teeb pärast reklaami nägemist teatud toimingu, näiteks laadib alla rakenduse või täidab päringuvormi.

Näitame reklaamijatele, kui hästi nende kampaaniad toimivad

Esitame reklaamijatele nende reklaamide toimivuse teavet, kuid ei avalda seejuures teie isiklikke andmeid. Teie andmed on kogu reklaamide esitamise protsessi ajal kaitstud ja privaatsed.

Reklaamide tööpõhimõte Google'i teenustes ja partnerite saitidel

Kasutame andmeid teile kasulike reklaamide näitamiseks nii Google'i teenustes kui ka partnerite veebisaitidel ja mobiilirakendustes.

Värvilised jalgrattad brauseriaknas

Otsingureklaamide tööpõhimõte

Kui kasutate Google'i otsingut, võivad asjakohaste otsingutulemuste kõrval või kohal ilmuda reklaamid. Üldjuhul põhinevad reklaamid teie otsingul ja asukohal. Näiteks kui otsite märksõna „jalgrattad”, võidakse teile näidata jalgrataste sooduspakkumisi teie läheduses.

Muudel juhtudel kasutame täiendavaid andmeid, nagu teie varasemad otsingud või külastatud saidid, et esitada teile kasulikumaid reklaame. Kuna olete juba otsinud märksõna „jalgrattad” ja otsite nüüd märksõna „puhkus”, võidakse teile näidata otsingureklaame, mis kutsuvad teid puhkuse ajal rattaga sõitma.

Kollasena esile tõstetud Google'i reklaamid Gmailis

YouTube'i reklaamide tööpõhimõte

Kui vaatate YouTube'is videoid, võidakse videolehel või enne videot esitada reklaame. Need reklaamid põhinevad vaadatud videotel ja muudel teguritel, nagu teie praegune otsing ja hiljutised otsingud YouTube'is.

Näiteks kui otsite märksõna „moenõuanded” või vaatate iluteemalisi videoid, võite näha uue ilutoodete sarja reklaami. Need reklaamid aitavad toetada vaadatavate videote loojaid.

Paljud YouTube'i reklaamid saab vahele jätta, kui te neid vaadata ei soovi.

YouTube'i video rõõmsast naisest, kes näeb trendikate päikeseprillide hüpikreklaami

Gmaili reklaamide tööpõhimõte

Gmailis esitatavad reklaamid põhinevad teie Google'i kontoga seotud andmetel. Näiteks võib teie tegevus muudes Google'i toodetes (nagu YouTube või otsing) mõjutada Gmailis esitatavaid reklaame. Google ei kasuta reklaamide esitamiseks teie postkastis olevaid märksõnu ega sõnumeid. Keegi ei loe teie meile eesmärgiga teile reklaame näidata.

Profiilifotoga brauseriaknas olev stiilse rohelise koti reklaam

Reklaamide tööpõhimõte Google'i partnerite saitidel

Paljud reklaamijad teevad meiega koostööd, et esitada reklaame oma veebisaitidel ja mobiilirakendustes. Need reklaamijad esitavad teatud tüüpi vaatajaskondadele teatud reklaame, mis põhinevad isiklikel andmetel, mida kasutajad on meiega jaganud või mida Google on nende veebitegevuse põhjal kogunud, näiteks „25–34-aastased mehed, kes tunnevad huvi reisimise vastu”.

Võime näidata teile reklaame ka saitide alusel, mida olete külastanud: näiteks võidakse teile reklaamida punaseid kingi, mille lisasite veebis ostukorvi, ent jätsite ostmata. Selleks ei avaldata teie isiklikke andmeid, nagu teie nime, e-posti aadressi ja arveldusteavet.

Haarake ohjad Google'i reklaamide kasutuskogemuse juhtimiseks

Meie tööriistade abil saate juhtida, millist tüüpi reklaame näete, olenemata sellest, kas olete sisse logitud või mitte.

Tahvelarvuti reklaamiseadete ja päikeseprillide reklaamiga

Juhtige reklaame oma eelistuste järgi

Reklaamiseadete tööriista abil saate juhtida reklaame selle alusel, millised teemad teile huvi pakuvad. Näiteks kui annate reklaamide isikupärastamise seadetega Google'ile teada, et teile meeldib popmuusika, võite pärast YouTube'i sisselogimist näha uute albumite ja tulevaste kontsertide reklaame.

Kui olete sisse logitud ja lülitate reklaamide isikupärastamise välja, ei näita me Google'i teenustes ning partnerite veebisaitidel ja rakendustes enam teie huvidel põhinevaid reklaame. Kui te ei ole sisse logitud, mõjutab reklaamide isikupärastamise väljalülitamine ainult neid Google'i teenuseid, kus esitatakse reklaame.

Google'i rohelise auto reklaam, mille ülaosas on vaigistusnupp

Eemaldage reklaamid, mida te ei soovi näha

Paljud meie partnerite veebisaitidel ja rakendustes esitatavad reklaamid saab vaigistada. Kui vajutate reklaami nurgas nupul „X”, saate eemaldada reklaame, mida te enam asjakohaseks ei pea.

Näiteks autoreklaamidest võis olla abi, kui otsisite uut auto, kuid kui sõidate juba õnnelikult oma uue sõidukiga ringi, ei soovi te tõenäoliselt äsja ostetud auto reklaame enam Google'is näha.

Kui olete sisse logitud ja teie reklaamiseaded seda lubavad, jõustub see seade meie partnerite veebisaitidel ja rakendustes kõigis seadmetes, kus olete sisse logitud.

Reklaame saab blokeerida ka ilma sisse logimata. Selleks kasutage reklaaame esitavates Google'i teenustes käsku „Blokeeri see reklaamija”.

Päikeseprillide reklaam, mille paremas ülanurgas on teabenupp

Vaadake, milliste andmete alusel teile reklaame näidatakse

Soovime täpsemalt selgitada, milliste andmete alusel teile reklaame esitatakse. Funktsioon „Miks see reklaam?” võimaldab klõpsata viibal ja vaadata teavet selle kohta, miks teile just seda reklaami näidatakse. Näiteks võidakse teile näidata kleidireklaame, kuna olete külastanud moesaite. Kui aga näete mõne restorani reklaami, võib selle põhjuseks olla teie asukoht. Seda tüüpi andmed aitavad meil näidata reklaame, mis võivad olla teie jaoks kasulikud. Pidage aga meeles, et me ei jaga neid andmeid kunagi reklaamijatega.