Jak fungují reklamy

Vaše osobní údaje nikomu neprodáváme

Značná část našich zisků pochází ze zobrazování reklam ve službách Google a na webech a v mobilních aplikacích, které jsou s námi v partnerském vztahu. Díky reklamám můžeme naše služby poskytovat všem zdarma. Při zobrazování reklam používáme vaše data, avšak osobní údaje jako jméno, e-mailovou adresu a platební údaje nikomu neprodáváme.

Data využíváme k zobrazování relevantních reklam

Snažíme se vám zobrazovat užitečné reklamy. Používáme k tomu data shromážděná ze zařízení, jako jsou uskutečněná vyhledávání, poloha, použité weby a aplikace a reklamy, které se vám zobrazily, a také poskytnuté osobní údaje, jako je vaše věková skupina, pohlaví a oblasti zájmu.

Pokud jste přihlášeni, v závislosti na vašem nastavení reklam se uvedená data používají k výběru reklam zobrazovaných ve vašich zařízeních. Když například v práci navštívíte webové stránky cestovní kanceláře, večer se vám v telefonu může zobrazit reklama na letenky do Paříže.

Inzerenti platí pouze za reklamy, které se lidem zobrazí nebo na které klepnou

Inzerenti, kteří pomocí našich nástrojů vytvářejí reklamní kampaně, nám platí pouze na základě výkonu reklam – nikdy za vaše osobní údaje. Výkon reklam se určuje podle událostí, jako je zobrazení reklamy, kliknutí na reklamu nebo provedení akce inspirované reklamou, například stažení aplikace nebo zadání objednávky.

Inzerenty informujeme o výkonu kampaní

Inzerentům poskytujeme data ohledně výkonu jejich reklam. Zároveň jim ale neodhalujeme vaše osobní údaje. V každém bodu procesu zobrazování reklam jsou vaše osobní údaje chráněné a je zachováno jejich soukromí.

Jak reklamy fungují ve službách Google a na partnerských webech

Na základě dat vám zobrazujeme užitečné reklamy ve službách Google a na webech a v mobilních aplikacích, které jsou s námi v partnerském vztahu.

Kola různých barev v okně prohlížeče

Jak fungují reklamy ve Vyhledávání

Když použijete Vyhledávání Google, reklamy se mohou zobrazit vedle výsledků vyhledávání nebo nad nimi. Tyto reklamy ve většině případů vycházejí ze zadaného vyhledávání a vaší polohy. Pokud například hledáte „kola“, mohou se vám zobrazit reklamy na výprodej kol v okolí.

Někdy také můžeme k výběru užitečnějších reklam použít další data, jako vaše dřívější vyhledávání a navštívené weby. Pokud jste například vyhledávali „kola“ a poté „dovolená“, ve Vyhledávání se mohou zobrazit reklamy na místa zaměřená na cyklistické výlety.

Žlutě zvýrazněné reklamy Google v Gmailu

Jak fungují reklamy na YouTube

Při sledování videí na YouTube se vám mohou reklamy přehrát před videem nebo se zobrazit na stránce videa. Tyto reklamy se řídí videi, která jste zhlédli, a dalšími faktory, jako jsou vaše aktuální a nedávné vyhledávací dotazy na YouTube.

Pokud například vyhledáváte „módní tipy“ nebo sledujete videa související se stylem, mohou se vám zobrazit reklamy na nové seriály o oblékání. Tyto reklamy pomáhají podporovat tvůrce videí.

Celou řadu reklam na YouTube lze přeskočit (pokud se na ně nechcete dívat).

U videa na YouTube se spokojenou ženou se zobrazuje vyskakovací reklama na originální sluneční brýle

Jak fungují reklamy v Gmailu

Reklamy zobrazované v Gmailu vycházejí z údajů přidružených k vašemu účtu Google. Na typy reklam, které se vám v Gmailu zobrazují, může mít vliv také vaše aktivita v ostatních službách, jako je YouTube nebo Vyhledávání. Google vám reklamy nezobrazuje na základě klíčových slov ani zpráv v doručené poště. Za účelem zobrazování reklam vám nikdo nečte e-maily.

V prohlížeči s profilovou fotkou se zobrazuje reklama na stylovou zelenou tašku

Jak fungují reklamy na partnerských webech Googlu

Mnoho webů a mobilních aplikací s námi navázalo partnerství za účelem zobrazování reklam. Tito inzerenti zobrazují reklamy typům publika, které jsou určovány podle osobních údajů sdílených uživateli a dat o online aktivitách uživatelů, např. „muži ve věku 25–34 let se zájmem o cestování“.

Můžeme vám také zobrazovat reklamy na základě webů, které jste navštívili, např. se vám může zobrazit reklama na ty červené boty, které jste si přidali do online nákupního košíku, ale nakonec nezakoupili. Vaše osobní údaje jako jméno, e-mailová adresa a platební údaje při tom nejsou vyzrazeny.

Reklamy Google máte pod kontrolou

Poskytujeme nástroje, pomocí kterých můžete nastavit, jaké reklamy budete vídat (bez ohledu na to, zda jste přihlášeni).

Tablet s nastavením reklam a reklamou na sluneční brýle

Ovládání reklam pomocí předvoleb

nastavení reklam můžete ovládat reklamy podle témat, která vás zajímají. Když si například reklamy personalizujete a sdělíte Googlu, že vás zajímá pop, po přihlášení na YouTube se vám mohou zobrazovat reklamy na nová alba a koncerty v okolí.

Pokud personalizaci reklam při přihlášení vypnete, ve službách Google i na partnerských webech a v aplikacích se vám přestanou zobrazovat reklamy související s vašimi zájmy. Když jste odhlášeni, vypnutí personalizace reklam má vliv pouze na služby Google, ve kterých se zobrazují reklamy.

Reklama Google na zelené auto s tlačítkem ignorování v horní části

Odstranění reklam, které nechcete vídat

U řady reklam zobrazovaných na partnerských webech a v aplikacích je uvedena možnost Tuto reklamu nezobrazovat. Kliknutím na X v rohu reklamy můžete odstranit reklamy, které již nepovažujete za relevantní.

Například reklamy na auta mohly být užitečné, když jste zrovna hledali nový vůz. Po nákupu už však o reklamy na pořízený vůz asi stát nebudete.

Pokud jste přihlášeni, v závislosti na vašem nastavení reklam se tato volba projeví na všech partnerských webech a v aplikacích, a to ve všech zařízeních, ve kterých jste přihlášeni.

Reklamy můžete blokovat, i když přihlášeni nejste. Slouží k tomu možnost Blokovat tohoto inzerenta ve službách Google, kde se zobrazují reklamy.

Reklama na sluneční brýle s tlačítkem informací vpravo nahoře

Jaká data se k zobrazování reklam používají

Chceme, abyste věděli, na základě kterých dat vám zobrazujeme reklamy. K tomu slouží funkce Proč tato reklama: stačí kliknout na příslušnou ikonu a zobrazí se informace, proč se určitá reklama zobrazuje. Můžete například zjistit, že reklamy na šaty se vám zobrazují proto, že jste opakovaně navštívili webové stránky zaměřené na módu. Nebo se můžete dozvědět, že se zobrazují na základě vaší polohy. Díky tomuto typu dat vám dokážeme zobrazovat reklamy na věci, které by vás mohly zajímat. Připomínáme však, že tato data nikdy nesdílíme s inzerenty.